Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Putující Smrtelné stroje uvidíte v Golden Apple Cinema

05.12.2018


Přijďte se podívat do zlínského multikina Golden Apple Cinema na premiéry nových filmových trháků! Vévodit jim tentokrát bude dobrodružné fantasy Smrtelné stroje. To vás vezme do postapokalyptické budoucnosti, kde jsou obrovská pojízdná města, která hledají zbývající zbytky surovin, a pohlcují při tom menší města. Tom Natsworthy, obyvatel putujícího Londýna, narazí na uprchlici Hester Shaw, která se ve městě ocitla proti své vůli. Oba dva nakonec musí bojovat o svůj život. Protikladné strany se musí spojit dohromady a vytvořit velmi nepravděpodobné spojenectví, které může změnit budoucnost. Povede se jim to?

SPIDER-MAN: PARALELNÍ SVĚTY                                                  PŘEDPREMIÉRA 12.12.

USA - 2018 - (0) – 117 minut - dabing – Falcon – animovaný, akční

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu.  Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Režie: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman


SMRTELNÉ STROJE

NZ/USA - 2018 - (12) - 128 minut - titulky– CinemArt – dobrodružný, fantasy

Smrtelné stroje jsou dobrodružné fantasy od tvůrců Pána prstenů a Hobita. Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna.

Režie: Christian Rivers 

Hrají: Hugo Weaving, Hera Hilmar, Robert Sheehan, Jihae, Ronan Raftery, Leila George, Patrick Malahide, Stephen Lang


MIMI A LÍZA: ZÁHADA VÁNOČNÍHO SVĚTLA

SR/ČR - 2018 - (0) - 65 minut – CinemArt – pásmo animovaných filmů pro děti

Mimi a Líza jsou nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené a druhá je má otevřené dokořán. Ale obě se však umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, jen to zkusit… Pásmo krátkých animovaných filmů pro malé děti a jejich rodiče o neobyčejném přátelství dvou malých holčiček.

Režie: Ivana Šebestová, Katarína Kerekesová


VE SPÁRECH ĎÁBLA

USA – 2018 - (15) - 86 minut – titulky - Falcon – horor, thriller

Otřesný obřad vymítání ďábla se vymkne kontrole a vyžádá si život mladé ženy. O několik měsíců později má Megan Reedová (Shay Mitchellová) službu v noci v pitevně, kam přivezou znetvořené mrtvé tělo. Megan, která je uvězněna sama v podzemních chodbách, začne mít strašlivé vidiny a zmocní se jí podezření, že tělo je posedlé nemilosrdnou démonickou sílou.

Režie: Diederik Van Rooijen

Hrají: Shay Mitchell, Stana Katic, Grey Damon, Nick Thune, Jacob Ming-Trent, Max McNamara, Louis Herthum, James A. Waston, Jr, Kirby JohnsonDOKTOR MARTIN: ZÁHADA V BESKYDECH

ČR – 2018 – (0) - 90 minut – Bontonfilm - komedie

Příběhy populárního doktora Martina s tváří Miroslava Donutila vyvrcholí úplně novým a tím největším případem jeho kariéry v celovečerním filmu v kinech. Svérázný doktor Martin bude řešit dosud nepoznané záhady osobního života i jednu detektivní otázku. 

Musí totiž zvládnout postarat se jeden den sám o své malé dítě, vyžehlit svá tradiční nedorozumění s partnerkou Lídou a současně s tím vším musí přijít na kloub záhadě, jejíž stopy vedou hluboko do minulosti až do doby první republiky. O dávném tajemství beskydských lesů dnes už ví jen málokdo a na povrch se dostane teprve nálezem podivuhodně malé kostry. To samo o sobě vnese do městečka v horách rozruch. Ještě větší pozdvižení ale vyvolá skutečnost, že do řešení se vrhnul strážmistr Topinka a doktor Martin.

Režie: Petr Zahrádka

Hrají: Miroslav Donutil, Robert Mikluš, Jitka Čvančarová, Jana Štěpánková, Tomáš Jeřábek, Elizaveta Maximová, Jiří Bartoška, Marek Taclík, Marek Geišberg a další