Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Výtvarná skupina Alfons bude vystavovat v galerii v Otrokovicích

06.12.2018


V Otrokovicích vystaví svá díla tucet  přátel, kteří pracují každý jinou výtvarnou technikou, s jinou představou o výtvarném zpracování, odlišným vnímáním estetiky. Přesto do sebe zapadají a nenásilně se propojují. „Přijďte se v předvánočním čase zastavit u sklenky vína do místní galerie. Přivítají Vás autoři děl společně se členy spolku Rozumění. Jste všichni srdečně zváni,“ pozval veřejnost Jiří Holub, předseda Rozumění.

Neformální spolek vznikl v roce 1972 při příležitosti 400. výročí povýšení Hustopečí na město. Zakladatelem skupiny výtvarných tvůrců z Hustopečí i okolních obcí byl Jaroslav Bedřich, profesionální výtvarník a organizátor kulturního života na jižní Moravě. Členové pocházející z řad profesionálních umělců i zkušených autodidaktů se společně více než třicet let prezentovali na výstavách nejen na Moravě ale i v Rakousku. Jsou to autoři užívající rozličné malířské, grafické, textilní i sochařské a keramické techniky. V průběhu trvání seskupení byli jejími členy např. Aleš Janšta, Bohuslav Janovský, Jarmila Milotová, Emanuel Petržela, Alena Svobodová či Antonín Vojtek.

Na kterého světoznámého umělce odkazuje jméno výtvarné skupiny?

Členové uměleckého sdružení zvali ke svým prezentacím často i nejrůznější mladé hosty s novými tvůrčími přístupy. Se vznikem Městského muzea a galerie Hustopeče začali výtvarníci Hustopečska pořádat své postupně tradiční podzimní výstavy právě v prostorách této instituce. V druhé polovině roku 2007 se stávající členové rozhodli sdružit se do oficiálního spolku. Usnesli se na názvu Alfons, který odkazuje na světoznámého umělce Alfonse Muchu a jeho umělecký přínos a působení v českém kulturním životě Hustopečí na přelomu 19. a 20. století.

Zdroj: MÚ Otrokovice