Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Přední slovenský jazzman Peter Lipa vystoupí v neděli v klubu Starý pivovar

09.11.2018


Peter Lipa, jedno z největších jmen slovenské jazzové scény, vystoupí již tuto neděli v Kroměříži. Jeho koncert se odehraje 11. listopadu v prostorách Starého pivovaru.

Peter Lipa platí již dlouhá desetiletí za předního jazzmana na slovenské hudební scéně a dlouhé roky byl jediným opravdu známým interpretem tohoto žánru na Slovensku. V jeho repertoáru můžeme nalézt tradicionál, swing, moderní jazz, latinskoamerický jazz, jazzový šansón, spirituál, funk, ale i rock a popové vlivy. Mezi Lipovy hudební vzory patří Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker, nebo Bobby McFerrin.

Umisťoval se v žebříčcích nejlepších jazzových zpěváků v Evropě

Uznání se dočkal i mezinárodně: v anketě časopisu Jazz Forum, který vydává Mezinárodní jazzová federace se Peter Lipa hlavně v 80. letech umisťoval na předních příčkách žebříčku nejlepších evropských jazzových zpěváků. Kromě toho jde také o organizátora Bratislavských Jazzových Dní a televizního dramaturga. Jeho kroměřížský koncert v klubu Starý pivovar se odehraje v neděli 11. listopadu od 19:00 hodin, vstupné činí 150 Kč.

Promo foto: Oficiální stránky Petera Lipy