Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Floria Vánoce láká na vánoční betlémy, čertovskou show i koncert Lenky Filipové

01.12.2018


Na Výstavišti Kroměříž proběhne 1. prosince tradiční prodejní výstava Floria Vánoce. Návštěvníky zaujmou krásně nazdobené pavilony, unikátní sbírka vánočních betlémů, adventní koncert Lenky Filipové nebo ohnivá show pekelných čertů v hrůzostrašných maskách.

„S přicházejícím vánočním časem chceme návštěvníkům nabídnout den plný adventní pohody, smíchu a netradičních zážitků. Nejmenší si zkusí nazdobit vlastní baňky a ozdoby na stromeček, větší ohromí čertovská ohnivá show a ti největší si u nás pochutnají na zabijačkových specialitách či svařáku,“ dodává manažer výstavy Vojtěch Zahradník. 

Výstava nabídne ukázky tradičních řemesel i prodej vánočních stromečků

V rámci výstavy si lidé zakoupí vánoční stromečky nebo vlastnoručně vyráběné dárky ze dřeva či železa. Ke zhlédnutí bude několik ukázek tradičních řemesel a lidové umělecké výroby. V pavilonu A bude vystavena téměř desítka velmi hodnotných betlémů ze širokého okolí. Návštěvníci se mohou těšit i na unikátní betlém v životní velikosti, který vyrábí umělečtí řezbáři pro kroměřížské Výstaviště průběžně již několik let. V pavilonu B vystoupí během celého dne dětské divadelní i hudební soubory. Pomyslnou třešinkou bude vystoupení dětského pěveckého sboru.

Ohnivá show pekelných čertů i čert vysoký 10 metrů

Od 17 do 18 hodin návštěvníky ohromí velkolepá ohnivá podívaná desítek čertů. Představí se čtyři profesionální čertovské skupin z celé republiky ve vlastních výjimečných kostýmech. Diváci uvidí i zcela unikátní čert vysoký 10 metrů, kterého doprovází i lucifeři na chůdách. Tohle bude opravdu výjimečná podívaná.

Ohnivá show proběhne v rámci výstavy Floria Vánoce na venkovní nezastřešené ploše výstaviště. Z důvodu velkého zájmu o podobné akce se organizátoři rozhodli počet vstupenek omezit a vstupenky na celou výstavu budou k dispozici i v předprodeji. Kdo tedy bude chtít mít jistotu, aby mu tento výjimečný zážitek neutekl, bude si moci zakoupit vstupenku v předstihu.

Čeká vás také adventní koncert Lenky Filipové

Po loňském úspěšném koncertu Báry Basikové se organizátoři rozhodli navázat na samostatný vánoční koncert a od 20 hodin vystoupí ve vánočně vyzdobeném pavilonu B Lenka Filipová se svým jedinečným adventním programem. Diváci se mohou těšit na velkolepý program plný jejich nejznámějších hitů v originálním akustickém podání.

Koncert Lenky Filipové bude mít omezenou kapacitu a diváci si budou moci vstupenky zakoupit v předprodeji.

Harmonogram výstavy Floria Vánoce

Doprovodný program v pavilonu B 10:00 – 16:00

- D-MUSIC – taneční vystoupení
- ZÚŠ Kroměříž – vystoupení literárně-dramatického kroužku
- GRADACE Kroměříž – vystoupení – latinsko-americké tance
- Školní družina při ZŠ Slovan – taneční vystoupení
- Chropyňské babky – hudební vystoupení
- Ječmínek Chropyně – taneční a pěvecké vystoupení
- Klaun Bublíno - Bublohrátky
- Petra Černocká – SAXANA dětem

Ohnivá show pekelných čertů na venkovní ploše od 17:00 do 18:00

- Eligor Krampus
- KVELB Ateliér
- Krampus K
- Čerti z hor

Dětský svět otevřen.