Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Do Kroměříže tuto neděli přijede svatý Martin na bílém koni!

09.11.2018


Přijměte, prosím, naše srdečné pozvání na každoroční akci, která je určena rodinám s dětmi a všem lidem, kteří mají rádi světlo, které umí prozářit i tyto pozdní večery. Do našeho města opět zavítá svatý Martin na svém běloušovi a my mu společně můžeme posvítit na jeho cestu!

Příjezd sv. Martina navazuje na trhy konané na Hanáckém náměstí. V 18:00 odtud vychází průvod v čele se sv. Martinem na koni, za ním následuje průvod rytířů, tanečníků a pištců, za něž se můžeme připojit se svými lampióny také my. Děti, nezapomeňte si vzít s sebou svá světýlka!

Cílem průvodu je Velké náměstí, kde pokračuje program vystoupením skupiny Cruentus (rytířské souboje, scénky, dobová hudba a mnoho dalšího).

Trasa průvodu je: Hanácké náměstí – Kpt. Jaroše – Masarykovo náměstí – Kovářská – Velké nám. (Cesta probíhá za asistence městské policie, z bezpečnostních důvodů se lidé nemohou přibližovat ke koni, zvláště ne děti).

Na akci vyhlašujeme každoročně soutěž pro zúčastněné děti (oč půjde tentokrát, to se dozvědí účastníci až na samotné akci).

Akci připravují dobrovolníci a farníci od sv. Mořice v Kroměříži ve spolupráci s městem Kroměříž, mediálním partnerem je Radio Kroměříž.