Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínská filharmonie představí v Kroměříži dílo Antonína Dvořáka

11.10.2018


Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína se v neděli 14. října představí v Kroměříži. V kostele sv. Mořice v 18:00 přiblíží dílo skladatele Antonína Dvořáka. Koncert nazvaný Dvořákovy duchovní harmonie se koná jako součást mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae 2018. „Půjde o výjimečný zážitek, který by si příznivci vážné hudby neměli nechat ujít,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Na koncertu zazní skladby z děl Te Deum, Biblické písně, Agnus Dei a Hospodine, pomiluj ny. „Bůh, láska, vlast! Uvedené heslo, jímž se po celý život řídil Antonín Dvořák, přiléhavě vystihuje skladatelovu osobnost i jeho světonázor. Koncert Dvořákovy duchovní harmonie proto nabídne výběr z děl, která jsou svým zpracováním i duchovním obsahem zářným příkladem Dvořákovy upřímné lásky k Bohu,“ doplnila Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu zlínské filharmonie.

Kromě Filharmonie Bohuslava Martinů se můžete těšit i na přední české vokalisty

Díla budou uvedena v podání Filharmonie Bohuslava Martinů a jednoho z nejkvalitnějších tuzemských vokálních těles, Českého filharmonického sboru Brno, zpěvní sólové pasáže budou svěřeny předním českým pěvcům Pavle Vykopalové, Markétě Cukrové, Pavlu Valentovi a Jaroslavu Patočkovi. Za dirigentským pultem stane František Macek. Další informace jsou k nalezení na této adrese.

Zdroj: MÚ Kroměříž