Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Golden Apple Cinema uvidíte Ryana Goslinga jako Prvního člověka

10.10.2018


Zlínské multikino Golden Apple Cinema uvádí i v následujících sedmi dnech premiéry nových filmů. Tentokrát vám jedna z nich představí život Neila Armstronga, prvního člověka, který se kdy prošel po měsíci. V životopisném dramatu příznačně pojmenovaném První člověk si hlavní roli střihnul oceňovaný a populární Ryan Gosling, o jehož hereckých schopnostech není třeba pochybovat. Jak se ujal role kosmonauta, který učinil malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo?

PRVNÍ ČLOVĚK

USA – 2018 - (12) – 138 minut – titulky – CinemArt – drama, životopisný

Oscarový režisér Damien Chazelle (Whiplash a La La Land) natočil příběh astronauta Neila Armstronga (Ryan Gosling), který 21. červenec 1969 jako první člověk stanul na povrchu Měsíce. Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok.

Režie: Damien Chazelle 
Hrají: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit, Ciaran Hinds, Ethan Embry, Shea Whigham, Corey Stoll, Pablo Schreiber


ZLÝ ČASY V EL ROYALE

USA – 2018 – (15) - titulky – CinemArt – thriller

Sedm podivných cizinců, každý s vlastním tajemství, se setkává v hotelu El Royale, který má vlastní temnou minulost. 

Režie: Drew Goddard 
Hrají: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm, Cailee Spaeny, Chris Hemsworth


VILÍK: RYCHLE A VESELE

Malajsie – 2018 – (0) – dabing – Vertical Ent. - animovaný

Malé autíčko Vilík má velký sen - chce se stát králem silnic ve svém rodném městě Gasket City. Navíc je "až po duši" zamilovaný do modelky Belly. Jenže v cestě mu stojí její přítel Ben a také zlý náklaďák Kaiser, který Bellu unese. Vilík brzy zjistí, že zůstat věrný sám sobě je těžší úkol než získat osobní slávu a také srdce své lásky.

Režie: Yusry Abdul Halim


PRINCEZNA A DRÁČEK

Rusko – 2018 – (0) – 75 minut – dabing – Fénix Distribution - animovaný

Od tvůrců seriálu Máša a medvěd Když se princezna Barborka toulá tajnými komnatami hradu, nalezne magickou knihu. Ta ji přenese do říše zázraků plné nových dobrodružství a zvláštních stvoření. Barborka se spřátelí s roztomilým dráčkem, se kterým se vydá najít kouzelné zrcadlo. Právě to ji může spojit s její dávno ztracenou maminkou, která princeznu i krále kdysi opustila. Barborka je odhodlaná zjistit pravdu o své minulosti a vyřešit záhady celého hradu.

Režie: Marina Nefedova


NINA

SR/ČR – 2017 – (0) – 82 minut – Bontonfilm – drama

Příběh o mámě, tátovi a mě Silné drama o dívce, na kterou jako strašlivé kladivo dopadá rozvod jejích rodičů plný záště a nenávisti. Emotivní film Juraje Lehotského byl s úspěchem uveden na MFF ve Zlíně i na MFF v Karlových Varech. Nina je dvanáctiletá dívka, které se svět, jak ho doposud znala, otřásá v základech a začíná se rychle rozpadat. Ze vztahu jejích rodičů už zbyly pouze výčitky a nenávist. Máma a táta. Dosud byly tyhle dvě bytosti pro ni tou největší oporou a pevným společným bodem, teď jen Nina zoufale přihlíží jejich hádkám a vzájemným nadávkám. Oba prý chtějí to nejlepší právě pro ni, ale myslí hlavně na sebe, na své nové partnery. 

Zároveň se neštítí poštvat občas dceru proti sobě navzájem. Stejně jako ostatní děti, které se ocitly ve stejné situaci, Nina svým rodičům vůbec nerozumí, cítí se opuštěná, zrazená a najednou není nic, čemu by mohla věřit. Jedinou jistotou jejího života zůstalo závodní plavání. Ticho pod hladinou nabízí chvíle klidu a vysvobození a únik od všech problémů. Když se pak ukáže, že se pravděpodobně nebude moci zúčastnit plaveckých závodů, rozhodne se Nina k nečekanému radikálnímu kroku...

Režie: Juraj Lehotský 
Hrají: Bibiana Nováková, Robert Roth, Petra Fornayová, Josef Kleindienst, Miroslav Pollak