Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Antonín Vojtek vystaví v otrokovické galerii obrazy inspirované Pálavou

14.09.2018


Pálavská krajina, pole, lesy, vinohrady, příroda. Převážně tady čerpá výtvarník Antonín Vojtek inspiraci pro svá díla. Své obrazy představí autor veřejnosti v pondělí 17. září v 18 hodin v Městské galerii Otrokovice na vernisáži výstavy Kraj pod Pálavou. Zvána je široká veřejnost.

Antonín Vojtek odmalička miloval přírodu. Když zjistil, že dokáže svět kolem sebe zachytit kresbou a akvarelem, vytrvale celé hodiny maloval. Do krajiny svého rodného kraje se zamiloval a zůstal jí věrný po celý život. Všechna místa, která zachytil na obrazech, osobně navštívil. Je přesvědčený, že výtvarník má malovat pravdivě. Má svou krajinu znát. A takové obrazy potom působí na diváka a mají své trvalé kouzlo.

Výstava vám představí jižní Moravu očima Antonína Vojtka

Pokud chcete nasát atmosféru, kterou roky cítí výtvarník Antonín Vojtek z pálavského kraje, přijďte do městské galerie, kde můžete strávit pár chvil společně s autorem a dalšími milovníky výtvarného umění. Prostřednictvím Vojtkových obrazů se sklenicí vína v ruce se alespoň na chvíli přenesete na jižní Moravu, která byla výtvarníkovou celoživotní inspirací. Výstavu pořádá spolek Rozumění s městem a Otrokovickou BESEDOU. Galerie je kromě pondělí otevřená denně od 14 do 18 hodin.