Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zámecké kulturní léto pokračuje koncertem a projekcí filmu Den co den

09.08.2018


Příjemný letní večer slibuje program na nádvoří zlínského zámku v sobotu 11. srpna. Od 20 hodin se zde odehraje koncert „Král prérie“ ukulelového písničkáře Michala Pášmy ve stylu country a western, ve 21:30 bude následovat projekce amerického filmu „Den co den“. Večer je součástí Zámeckého kulturního léta, které do Zlína v období letních prázdnin přináší netradiční kulturní zážitky. Vstup je zdarma.

Neobvyklé spojení hudby z oblasti country a western s hrou na ukulele přináší premiérově zlínskému publiku koncert písničkáře a autora Michala Pášmy „Král prérie“. „Použití ukulele je v country hudbě netradiční, a tak jeho písně nabývají novátorského a zcela originálního rozměru,“ potvrzuje ředitel společnosti Zlínský zámek Martin Pášma. Autorský projekt je oslavou návratu ke kořenům westernového písničkářství. Ukulele Michala Pášmy doprovodí Karel Pevný, vynikající multižánrový kontrabasista a baskytarista. Oba hráči jsou také členy zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

Po koncertu se bude konat projekce filmu

Po skončení koncertu je na programu projekce amerického romantického filmu „Den co den“, natočeného podle knihy spisovatele Davida Levithana. Koncert i filmová projekce se konají na nádvoří zlínského zámku v sobotu 11. srpna. Vstup je zdarma, bez možnosti rezervace místa. Koncert začíná ve 20 hodin, v případě nepříznivého počasí se přesouvá do velkého sálu uvnitř zámku. Projekce filmu „Den co den“ navazuje ve 21:30 hodin, za nepříznivého počasí se ruší.

Foto: Bjalek Michal [CC BY-SA 3.0  (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons