Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Přijďte ochutnat proslulé víno na Blatnické búdy

07.06.2021

Cech blatnických vinařů a Radio Kroměříž vás zvou na Blatnické búdy, oblíbenou akci plnou vína. Čeká vás na nich více než 30 vinných sklípků a tím pádem skvělé víno z místa, které je jeho výrobou proslulé již stovky let. A k tomu všemu vám ještě zahraje cimbálová muzika! 

I tento rok se pořádá známá a tradiční akce, která dělá každoročně radost všem milovníkům vína. Tentokrát se koná 3 července 2021 v Blatnici pod Svatým Antonínkem v areálu Pod Starýma horama od 10 - 19 hodin.

Vstupné 1000 Kč, v předprodeji 900 Kč zahrnuje volnou degustaci za doprovodu cimbálových muzik, skleničku, katalog a kupony na odběr vína v hodnotě 400 Kč.

Přijďte ochutnat víno a zažít při tom neopakovatelnou atmosféru

Dýchne na vás nejenom neopakovatelná atmosféra historie a současnosti blatnického vinařství při putování mezi sklepy, ale i um, píle a srdečnost jednotlivých vinařů, kteří navazují na dědictví svých vinařských rodů. Každý z nich nabídne to nejlepší víno, které má a věřte, že díky nim všichni plně pochopíte význam rčení „ve víně je pravda". Nezbývá vám proto nic jiného, než se přijít přesvědčit a ochutnat!


Zdejší víno je proslulé již po staletí

Blatnice pod Svatým Antonínkem je malebná slovácká vesnice, nacházející se v koutě jihovýchodní Moravy pod prvními výběžky Bílých Karpat. V tomto kouzelném kraji, kde je mírné podnebí a úrodná půda, se již od počátku dařilo vinné révě, z jejichž hroznů se zde víno vyrábí. Podle lidových pověstí se zde pilo již na Svatoplukově stolci a podle dochovaných záznamů se ve 13. století vozilo do Prahy a Vídně. Po staletí se zde pěstovalo hodně známých odrůd, a i v dnešní moderní době je zde cítit mimořádný vztah lidí k vinicím a výrobě vína.

Zdroj: Vinaři Blatnice

Foto: Vinaři Blatnice - Lucie Holková

Související fotografie