Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rohálovská padesátka přinese pestrou trať i sbírku na pomoc nemocnému

19.04.2018


Rohálovská padesátka, jejíž devátý ročník se letos pořádá, je akční trať, kde krátké a prudké stoupání střídají zábavné sjezdy a singletraily. Po startu čeká účastníky úvodní okruh zakončený rychlostní prémií. Populární je brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou. Výzvou je Vesanská rokle na 29. kilometru, kterou se pořadatelé snaží zprůjezdnit po nedávném polomu. Obávané je stoupání na 36. kilometru, které je zakončeno vrchařskou prémií. Působivý je i průjezd zámeckou oborou v Holešově a následný brod přes řeku Rusavu.

Jediný závod, ve kterém závodníci projíždí kravínem

 Brod v Holešově pod Holajkou je zpestřen hudebním doprovodem a občerstvením pro diváky. Rohálovská padesátka je patrně jediný závod, kde bikeři projíždí těsně před cílem skrz kravín. A jedinečností má závod více: tři občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou, hodnotný dárek pro předem registrované, testování kol, tombola pro závodníky. Podtitul závodu „Vaše jarní srdcovka“ již zlidověl a pořadatelský tým Vesani.cz se jej snaží každoročně naplňovat.

Jsou vypsány kategorie pro závodníky nad 100 kg i tříčlenné týmy

Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky, letos včetně bratrů Fojtíků. Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg) a soutěž tříčlenných týmů. Letos je nově závod otevřen i kategorii elektrokol do 250 W (registrují se až na místě). Byť jejich výsledek neovlivní absolutní pořadí, výsledek přinese zajímavé porovnání.

V sobotu odpoledne bude neustále probíhat doprovodný program

Ještě před hlavním závodem proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. I když jsou závody pořádány zdarma, každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny. V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí SKARLET rock, hudebník z Walesu Dale B Williams.

Pořadatelé organizují finanční pomoc Šimonovi bojujícímu s vzácnou a zákeřnou nemocí

V rámci letošního ročníku pořadatelé organizují finanční podporu třináctiletého Šimona z Přerova, který statečně bojuje se vzácnou a zákeřnou nemocí - juvenilní dermatomyozitidou. Přečíst jeho příběh si můžete zde. Přispět je možné na účet pořadatele (670100-2207575003/6210, pod variabilním symbolem 102014) nebo při prezentaci a během závodu do zapečetěné kasičky. Můžete se spolehnout, že každá koruna bude předána Šimonkovi.

Světem internetu koluje pozvánkové video a v sobotu 28.4.2018 opět obsadí bikeři Prusinovice. Od 14 hodin závodní peleton projede zámeckou oborou a brodem Rusavy pod Holajkou. Dbejte zde zvýšené opatrnosti!


Zdroj a foto: Vesani.cz (foto: Tomáš Miklík)