Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Cenění skotští Gerry Jablonski and the Electric Band vystoupí v Kroměříži

16.04.2018


Gerry Jablonski and the Electric Band, bluesrocková kapela ze Skotska, vystoupí ve čtvrtek 19. dubna v Domu Kultury Kroměříž. Jejich předposlední album Trouble With The Blues zařadil Classic Rock Blues Magazine mezi nejlepší alba roku. Jde o dobrý důvod se s nimi seznámit, pokud jste o nich dosud neslyšeli.

Kapela Gerry Jablonski a Electric Band ze skotského Aberdeenu patří k předním bluesrockovým hudebním skupinám.  Jsou neuvěřitelně energičtí, vizuálně vzrušující, uši blues-rockových fanoušků jenom jásají. Kytarový mistr Gerry Jablonski byl nejvíce ovlivněn velikány jako Jimmy Page, Jeff Beck nebo Johny Winter, kapelami Led Zeppelin, Cream a The Who. Žádné přikrášlování či jemnosti, energický rock’n‘roll, naprosto osvěžující životní prožitek, který může přinést jen opravdu fenomenální výkon.

Trouble with the Blues bylo označeno za jednu z desek roku a bylo hráno i v rádiovém pořadu BBC

V jejich diskografii najdeme čtyři oceněná alba, přičemž předposlední CD Trouble with the Blues zařadil Classic Rock Blues Magazine mezi nejlepší alba roku. Není proto žádným překvapením, že se album stalo velmi hraným kouskem i v radiovém pořadu BBC. Zajímavostí je, že kapela nahrává také v beatlesovském Abbey Road Studiu.

V České republice jsou nyní již podruhé a jednou ze zastávek jejich turné bude i Dům kultury v Kroměříži, kde kapela zahraje ve čtvrtek 19. dubna od 19:00 hodin v Hudebním sále. Cena vstupného je 200 Kč, po uplatnění slevy 150 Kč.

Foto: web gerryjablonskiband.com