Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Polská výtvarnice přijede na vernisáž své výstavy v Otrokovicích

13.04.2018


Małgorzata Bogudska je polská výtvarnice, scénáristka, kostymérka a kurátorka. Tato žena mnoha zájmů a profesí navštíví Otrokovice. V městské galerii bude vystavovat svá výtvarná díla a osobně se zúčastní vernisáže, která se uskuteční v pondělí 16. dubna 2018 v 18 hodin. Zváni jsou milovníci kultury a výtvarného umění.

Małgorzata Bogudska se narodila, bydlí i pracuje ve Slezské Středě v Polsku. Od svého třicátého roku se zabývá uměleckou, kulturní a osvětově-výchovnou činností. Je iniciátorkou a organizátorkou malířských plenérů, výstav, koncertů, večerů autorského čtení, hudebních setkání, divadelních a kabaretových představení atp.

Vernisáž doplní i hudební dvojice. Cena vstupného je dobrovolná 

Malířstvím se zabývá více než třicet let. Techniky, které preferuje: jsou akryl, olej, akvarel, malba tuší. Není jí cizí ani plakátová forma uměleckého výrazu. Je kurátorkou mnoha autorských výstav. „Přijďte si zpříjemnit pondělní podvečer do kulturního stánku na náměstí 3. května. Vstup do Městské galerie Otrokovice je volný, připraveno bude malé občerstvení a u sklenky vína si můžete popovídat s přáteli u obrazů Małgorzaty Bogudske. K poslechu zahraje a zazpívá dvojice Jana Lukášová a Pavel Jordán,“ pozval veřejnost Jiří Holub, předseda výtvarného spolku Rozumění. Vernisáž proběhne 16. dubna v 18 hodin. Výstava bude ke zhlédnutí až do 13. května 2018.

Výstavu pořádá spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice, Otrokovickou BESEDOU a s Muzeem Regionalnym w Środzie Śląskiej.
 

Související fotografie