Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vyjeďte zvláštními vlaky na výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

10.10.2017

Asi by to na střední Moravě ani nebyl ten správný podzim, kdyby na jinak po většinu roku opuštěné koleje hanácké lokálky z Kojetína do Tovačova opět nevyjely zvláštní vlaky, kterými se můžete svézt na tradiční slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově.

Letošní říjnové zvláštní vlaky budou vedeny jednou z legendárních "Zamračených", tedy zástupkyní naši první "velké" traťové motorové lokomotivy vyvinuté v 50. letech minulého století. Půjde konkrétně o nedávno znovu obživlý stroj 749.254 brněnského Klubu přátel kolejových vozidel.

Soupravu vlaku bude tvořit kapacitní souprava historických vozů přezdívaných "Dlouhé balmy", které ještě před pěti lety patřily ke všednímu koloritu středomoravských tratí, ovšem dnes už pějí na kolejích svou píseň labutí. Dostatek místa tedy bude pro kočárky a vaše objemná zavazadla, kterými budou - jako ostatně každý rok - především tašky s rybami (nejen) na vánoční stůl.

V rámci jízd zvláštních vlaků na výlov Hradeckého rybníka proběhne v sobotu 21.10. v prostorách školního klubu na tovačovské základní škole (boční vchod od kostela sv. Václava) také projekce nového „zakázaného“ dokumentárního filmu ZÁHADA LOKÁLEK režisérky Andy Primusové, který si klade za cíl především upozornit na problematiku současného stavu tuzemských vedlejších tratí, které se současným nastavením systému objednávání dopravní obslužnosti dostávají do úpadku, ze kterého není cesty ven.

Začátky projekcí jsou ve 12:00 a 16:30 hodin (doba trvání filmu cca 90 min.). Vstupné je dobrovolné.

Po skončení promítání v 18 hodin bude přímo ve školním klubu následovat diskuze o možném obnovení pravidelného vlakového spojení do Tovačova, které se samozřejmě můžete zúčastnit i pokud se nesvezete zvláštními vlaky.

Podrobné informace k jízdám zvláštních vlaků najdete na webových stránkách tovačovské trati www.prototypy.cz/tovacovka

Ceny jízdného zůstávají shodné s předešlými deseti lety, tedy 50 Kč za zpáteční jízdenku pro dospělého a 30 Kč pro dítě od 6 do 15 let.

Jízdy proběhnou za každého počasí.


Související fotografie