Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda na Radiu Kroměříž

Baví Vás: Martin Pšenko

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Výstava Andy Warhola umožní vytvořit si pomocí sítotisku vlastní tričko

23.05.2017


Sto velkoformátových originálů krále pop artu, grafika, malíře a filmového tvůrce Andy Warhola představí od 9. června do 1. října Zámek Holešov. Za posledních pět let nebyla k vidění v České republice tak velká kolekce. Ojedinělá je i možnost vytvoření vlastního trička s potiskem pomocí sítotisku. Tedy přesně tak jak tvořil svá díla samotný Warhol. Výstava nabídne k vidění například kolekce koček Cats, Mercedes Benz nebo portréty známých osobností jako Marilyn Monroe, Liza Minnelli či Dennis Hopper.

Zámecká galerie Holešov je vedle stálé pražské expozice po třech letech v Česku jedinou,která letos vystaví práci tak výrazné osobnosti světového výtvarného umění.Nabídne čtyři edice – Warholovy posmrtně vydané sítotisky ze sbírky Sunday B. Morning tištěné z autorových původních návrhů, stejnými barvami a ve srovnatelné kvalitě. Dále Warholovu edici ručně číslovaných a v tisku podepsaných granolitografií Carnegie Museum Of Art z roku 1986, soubor, který byl vydán na jeho podporu a za krátkou dobu se stal oblíbeným sběratelským artiklem po celém světě.

Třetí v pořadí je edice obalů gramofonových desek, kterých Andy Warhol za svůj život vytvořil téměř šedesát. Navrhoval je od roku 1948 až do své smrti.

Poslední sbírka prezentuje autorovu reklamní práci na přelomu 50. a 60. let, kdy se Warhol stal vyhledávaným tvůrcem inzerátů a reklam. Produkty do inzerátů originálně kreslil a dával jim tak nový nevšední rozměr. Tento způsob práce do té doby přitom nikdo nepoužíval. Všechny texty navíc psala jeho matka Julia,která dílo povýšila o další zajímavý rozměr. Jejich týmová práce dokázala z inzerátu vytvořit umělecké dílo.

Výstava nabídne i sítotiskovou dílnu, kde můžete sami tvořit

K expozice patří i sítotisková dílna, ve které si návštěvníci mohou nechat vyrobit tričko s motivem Andy Warhola. V nabídce bude sedm motivů.

zdroj: MKS Holešov


Související fotografie