Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Katka Knechtová v klipu k filmu Isabel

07.05.2013

Ve čtvrtek 9. května bude mít premiéru film debutující režisérské dvojice Lukáš Mělník a Marcel Škrkoň „Isabel“. Nadchli tím i Katku Knechtovou, která do filmu napsala novou stejnojmennou píseň.

S tvorbou filmové hudby má Katarína Knechtová výbornou zkušenost. Píseň "Muoj Bože" z legendárního filmu Bathory je dodnes velkým hitem a další může vzniknout z novinky "Isabel".

„Filmovou hudbu opravdu miluji a dostala jsem už více nabídek. Ale s Lukášem a Marcelem byla od začátku velmi dobrá komunikace a i to mě přesvědčilo, abych se do skládání nové písně pustila,“ vysvětuje Katarína.

Nízkorozpočtový film dokonale využívá průmyslový ráz Ostravy a jak avizují tvůrci, „odhaluje skryté tajemství ocelové metropole“. Snímek Isabel má ambici dostat se na evropské filmové festivaly, i proto v něm nezazní žádná skladba v češtine nebo slovenštině. Katka titulní píseň s textem od Justina Nuyense nazpívala v angličtine, v rádiích však rotuje její slovenská verze, ke které napsal text Katčin dlouholetý spolupracovník Vlado Krausz. Právě k této verzi vznikl i nový videoklip, ve kterém se střídají filmové záběry s prostřihy zpěvačky u piána.

S výsledkem jsou spokojeni i oba mladí režiséři. „Katku Knechtovou jsme si vybrali proto, že je naším generačným souputníkem,“ vysvětluje Lukáš Mělník. „Její autorské písně vždy míří pod povrch věcí, líbí se nám její úpřímná emocionalita, přirozenost v komunikaci s diváky a v neposlední řadě ženskost, kterou vyzařuje nejen ve svých písních.“

Podívejte se na novinkový videoklip k singlu Katky Knechtové „Isabel“ ze stejnojmenému filmu, který právě míří do kin!Oficiální trailer filmu Isabel

Související fotografie