Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Richard Müller na turné bez kapely

11.08.2013


Richarda Müllera své fanoušky nepřestává překvapovat ani po třech desítkách let na hudební scéně. Tentokrát přichází s projektem Hlasy.

Několikanásobný Zlatý Slávik se spojil s vokální skupinou Fragile a společně přezpívali jeho největší hity i méně známé písničky v nových úpravách, a to bez použití jediného nástroje! Na podzim je představí nejen na novém albu, ale také na velkém česko-slovenském turné, kde předvedou fantastickou formu při interpretaci "a cappella".

Richard Müller: Tak těžkou práci jsem ještě nezažil
„Oslovil jsem Braňa Kostku, který řekl ano. Upřímně se přiznám, že tak těžkou práci jsem za třicet let svojí kariéry ještě nezažil. Představoval jsem si to jednodušší a lehčí. Ale je to těžké, velmi těžké. Zpívat s hlasy znamená, že v písních nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Zatím se mi to ale velmi zamlouvá a dobře se mi pracuje, protože všichni jsou moc milí lidé a Braňo Kostka je skvělý, i když velmi náročný kapelník,“ pochvaluje si spojení s vokálním oktetem Richard Müller.

A chválou nešetří ani zpěváci Fragile, Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. „Je to pro nás velká výzva. Pro nás je Richard Müller nejideálnější interpret, všichni ve skupině máme jeho hudbu velmi rádi. Je to projekt, který s sebou přináší strašně moc práce, která nás ale velice baví,“ shodují se jednohlasně."Hlasy" nabídnou Müllerovy největší hity i méně známé věci
Za nacvičením každé skladby jsou měsíce dřiny. Pro Richarda Müllera a skupinu Fragile je to však dobrodružství, napínavé až nebezpečné. Stačí, když se jeden zmýlí a celá skladba se může zhroutit. Proto je název skupiny Fragile tak výstižný. Navíc Hlasy si v podání ‚a cappella‘ připravují nejen hity, ale i zpěvákovy méně známe skladby.

„Výběr skladeb jsem nechal na Braňovi, protože on se v tom úplně jinak orientuje. Skladba, která se mi zdá dobrá, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. Ale v podstatě jsme se shodli. V zásadě v mém repertoáru mám štěstí, že nemám skladbu, kterou bych nechtěl prezentovat,“ vysvětluje proces výběru skladeb zpěvák, který pevně věří, že stejně jako jeho, nadchnou Hlasy také fanoušky. Ti se mohou těšit nejen na nové CD, jenž vyjde na začátku září, ale také na stejnojmenné česko-slovenské turné. Sérii šestnácti českých koncertů zahájí v sobotu 14. září koncert na zámku v Novém Světlově. 

Turné Hlasy v Česku
14. 9. Světlov
15. 9. Olomouc
16. 9. Ostrava
19. 9. Šumperk
20. 9. Božejov
22. 9. Brno
01. 10. Praha
02. 10. Teplice
03. 10. Karlovy Vary
06. 10. Pardubice
26. 10. Příbram
27. 10. Liberec
29. 10. Plzeň
30. 10. České Budějovice
03. 11. Zlín
04. 11. Hodonín

Zdroj: T-Music, Iva Marešová