Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Olympic vydá Souhvězdí romantiků

25.10.2015


Již 6. listopadu vyjde skupině Olympic poslední díl trilogie Souhvězdí, a sice Souhvězdí romantiků. Na novém albu se objeví i nečekaní hosté: houslista Pavel Šporcl, jazzový trumpetista Laco Déczi, violoncellista Jiří Bárta a hráč na foukací harmoniku Vladimír Papež. Album bude pokřtěno na koncertě 24. listopadu v Malostranské Besedě v Praze.

„Trilogie souhvězdí vznikla vlastně na tiskovce k albu Souhvězdí šílenců, kde jsem zcela spontánně řekl, půjde o trilogii. Nakonec jsem rád, že to tak dopadlo,“ glosuje vznik tří alb zpěvák a kytarista Petr Janda.

Má z novinky pocit, že je to jeho nejsilnější písňová sestava za dlouhou řadu let. Tradičnímu letnímu komponování muziky se dostalo textů od Aleše Brichty, Miroslava Černého, Ondřeje Fencla, Vlasty Henycha, Pavla Chrastiny, Eduarda Krečmara a Karla Šípa, tři písně jsou autorské.




Předchozí díly z natáčení alba naleznete ZDE >>


zdroj: Play.cz
foto: archiv skupiny

Související fotografie