Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Borat nebude hrát Mercuryho

26.07.2013


Anglický herec Sacha Baron Cohen (známý např. jako kazažský reportér Borat) se nezúčastní natáčení životopisného filmu o zpěvákovi britské skupiny Queen Freddiem Mercurym. Měl v něm ztvárnit hlavní roli a vše nasvědčovalo tomu, že to tak skutečně bude.

Podle svého manažera se ale nepohodl se zbývajícími členy kapely, kteří mají poslední slovo při výběru herců, scenáristy a režiséra. Cohen totiž šel do projektu s tím, že půjde o pravdivý a pikantní popis Mercuryho divokého života. Členové kapely si ale představovali jemnější verzi, vhodnou pro všechny divácké věkové kategorie.

Cohenovi se již podařilo získat sympatie scenáristy Petra Morgana a naklonil si i režiséry Davida Finchera a Toma Hoopera. Muzikanti z Queen však jeho účast odmítli. Cohena bude těžké nahradit, jelikož se Mercurymu mimořádně podobá.

Scénář snímku o Freddiem Mercurym napsal Peter Morgan, který je podepsaný pod scénáři filmů Duel Frost/Nixon či Královna. Soustředit se má na roky vedoucí k hvězdnému vystoupení skupiny Queen na koncertu Live Aid v roce 1985 a podílet se na něm mají všichni živí členové kapely. Freddie Mercury zemřel na zápal plic spojený s nemocí AIDS v roce 1991 ve věku 45 let.