Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Elton John vydá v září novou desku!

02.07.2013

Legendární britský zpěvák a fenomenální hudebník Elton John v září potěší své fanoušky novým studiovým albem. Dle jeho slov půjde o jednu z nejvýznamnějších desek jeho hudební kariéry a začátek jeho nové etapy…
 
Album pojmenované “The Diving Board“ přinese první sólový materiál tohoto fenomenálního umělce od roku 2006, kdy vydal skvělou desku “The Captain & The Kid“. Texty na svoji novinku dal Elton John dohromady s dlouholetým kolegou Bernie Taupinem, který stál u zrodu snad všech Eltonových zásadních hitů. Následnou produkci desky, která byla natočena v Los Angeles, si na bedra vzal osvědčený americký hudebník T-Bone Burnett, jenž stál u zrodu úspěšných desek Diany Krall, Elvise Costella čiLisy Marie Presley a pro Eltona Johna produkoval již desku “The Union“, kterou v roce 2010 natočil společně s Leonem Russellem…
 
Album bude dle slov samotného Eltona Johna návratem do minulosti. Slibuje klasický zvuk piáno-basa-bicí, tedy sound, na kterém postavil své průlomové desky v počátku 70. let. Na natáčení se John obklopil týmem fantastickým umělců. Na desce se podílel kytarista Doyle Bramhall, r’n’b zpěvák a kytarista Raphael Saadiq, který se chopil basy, Keefus Ciancia, jež se ujal kláves a bubeník Jay Bellerose. Naprosto bezproblémový byl i zrod všech nových písní: “Během prvních tří dnů natáčení v roce 2012 jsme s Berniem napsali jedenáct písní. Všechny skladby první session pak byly nahrány během pouhých pěti dnů. Do studia jsme se vrátili letos a s Berniem napsali pár doplňkových textů. Vybral jsem z nich pak čtyři a ty byly napsány a natočeny za další dva dny,“ pochvaluje si vznik nových songů sám Elton John.
 
Album “The Diving Board“ vyjde v několika různých fyzických formátech. Základní edice na CD a vinylu bude obsahovat celkem patnáct písní, deluxe verze bude obohacena o čtyři další songy - studiovou nahrávku “Candletit Bedroom“ a tři živé písně zaznamenané letos v legendárních Capital Studios. Skalní fanoušci jistě sáhnou po limitovaném super deluxe boxu, který krom rozšířené verze CD bude obsahovat vinyl, knihu a bonusové DVD poodkrývající zákulisí vzniku celé desky.
 
“Tohle album je hodně muzikálové. Je v něm mnoho, co si fanoušci z jeho poslechu mohou odnést. Nemám v plánu pronásledovat One Direction v hitparádách, prostě jen dělám muziku, z které se cítím fajn,“ uzavírá informace o nové desce Elton John.
 
Elton John nachystal nové studiové album. První sólový materiál od roku 2006 vydá již 13. září pod názvem “The Diving Board“, a to pod hlavičkou labelu Universal Music!

Související fotografie