Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bon Jovi tančil mezi kapkami deště

21.06.2013

Aktualizováno: 
Před dvaceti lety hráli na Strahově, v pondělí se přestěhovali na fotbalový stadión Slavie. Obrovské pódium mělo podobu přední masky cadillacu, po jeho stranách byly dvě velké obrazovky a šedesát menších bylo umístěno v zadní části scény.

Bon Jovi se nicméně pustili do vystoupení s elánem. Úvodní That’s What The Water Made Me předznamenala rockově chytlavý a stylově poněkud archaický charakter večera, následující You Give Love A Bad Name, It’s My Life, Raise Your Hands, Bad Medicine nebo chuťovky z nového alba to jasně potvrdily. Styl skládání kapely se za třicet let příliš nezměnil.

Nadšené publikum to ale kvitovalo s povděkem, což mimo jiné v jednom sektoru stadiónu dokázalo choreografií, při které zvednutím červených a bílých papírů vytvořilo srdce na bílém pozadí, a další fanoušci současně přivítali Bon Jovi na čtvrtkách ručně psanými pozdravy.

Původní kytarista skupiny Richie Sambora do Prahy nakonec nepřijel. V dubnu posádku opustil, důvod si nechal pro sebe, a na dalších koncertech ho zaskočil Phil X (rodák z kanadského Toronta, vlastním jménem Philip Theofilis Xenidis). Jeho a základní trojici Jon Bon Jovi (zpěv, kytary), David Bryan (klávesy) a Tico Torres (bicí) doplnili baskytarista Hugh McDonald a třetí kytarista Bobby Bandiera. 
Kromě Torrese zpívali všichni, a tak se kapela mohla častokrát pochlubit náramně nabroušenými a sezpívanými vokálními linkami, stejně tak nedlouhými, a tedy milými instrumentálními sóly kytaristů a klávesisty.

Přesto, zvláště v první části koncertu, zvolila v některých písních volnější tempo než je tomu na studiových albech, což vzalo večeru švih. Navíc se místy ukázalo, že Jon Bon Jovi jako sólový zpěvák už přece jen nemá ve výrazu tu naléhavost, kterou měl před dvaceti lety na raných albech.

Setlist: 
That’s What the Water Made Me
You Give Love a Bad Name
Raise Your Hands
Lost Highway
The Radio Saved My Life Tonight
It’s My Life
Because We Can
What About Now
We Got It Goin’ On
Keep the Faith
(You Want to) Make a Memory
In These Arms
Captain Crash & the Beauty Queen From Mars
We Weren’t Born to Follow
Who Says You Can’t Go Home
I’ll Sleep When I’m Dead
Bad Medicine - Love’s the Only Rule
Wanted Dead or Alive
Have a Nice Day
I’m With You
These Days
Livin’ on a Prayer
This Ain’t a Love Song

===============================================

Po dlouhých dvaceti letech se české publikum v pondělí konečně dočká! Američtí rockeři Bon Jovi a jejich monstrózní tříhodinová show ovládnou pražskou Synot Tip Arénu už v pondělí 24. června.

V rámci tříhodinového programu skupina odehraje přes dvě desítky skladeb, mezi kterými nebudou chybět ani oba singly z letošního alba What About Now - Because We Can a titulní song What About Now.

Pro evropskou část turné Bon Jovi připravili novou scénu, která imituje masku gigantického Cadillacu. Tvoří ji přes 60 menších obrazovek a tři obří projekce, show je tak skvěle viditelná z každého koutu arény. Stavbu technicky velmi náročné scény připravuje 250 členný tým, trvá čtyři dny a aby byla včas postavena na další koncertní zastávce, nechala ji kapela vyhotovit ve čtyřech identických kopiích. Jen technické vybavení převáží na turné šest desítek kamiónů.

V 18 hodin zahájí koncert skupina Support Lesbiens, která se představí v novém složení a kromě výběru nejznámějších skladeb z jejího repertoáru uvede i singlovou novinku Changes.

Související fotografie