Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Psí a kočičí domov s Radiem Kroměříž

10.01.2024

Rádio Kroměříž a Městský útulek pro psy a kočky Čápka hledají pro opuštěné mazlíčky nové páníčky. 
 
Zájemci se mohou přijít podívat na kočičky i pejsky v návštěvní hodiny, mohou je vzít i na procházku a více se s nimi seznámit.
 
Děkujeme za podporu! 
 
Podrobné informace najdete na www.utulekkromeriz.cz.
 
Níže pro vás máme aktuální přehled pejsků a kočiček k adopci
 


NABÍDKA PSŮ VHODNÝCH K ADOPCI
 
RONY - 3,5-letý kříženec stafordšírského teriéra, váha 33kg. Rony je vhodný pouze k opravdu zkušenému chovateli. Vlivem zanedbané výchovy a socializace a nevhodného používání el. obojku se v určitých situacích chová agresivně a jeho chování je prozatím velmi nepředvídatelné. Zná základní povely a na dálku na ně dobře reaguje, rád si hraje s hračkami a přetahovadly. Bohužel při snaze o manipulaci, při určitých pohybech rukou nebo vůči cizím osobám se chová útočně. Rony je však ještě mladý pes a při správném a důsledném vedení a nastavení pevných hranic, jistě znovu získá důvěru v lidi. Již nyní za dobu pobytu v útulku, jsou díky péči ošetřovatelů na jeho chování vidět pokroky k lepšímu. Ronymu by také pomohl zkušený člověk, který by mu svými pravidelnými návštěvami rozšířil okruh lidské společnosti a pomohl mu posunout hranice důvěry v lidi a umožnil mu tak co nejdřívější odchod do nového domova.
 

BIBINKA - 3-letá fenka, kříženka střední velikosti. Váha 23kg. Do útulku musela být umístěna se svými dalšími třemi sourozenci z vážných zdravotních důvodů majitele. Celý život žila volně na zahrádce ve smečce psů. Nebyla zvyklá na vodítko, ale dělá velké pokroky a chůzi na vodítku už zvládá. K cizím lidem je nedůvěřivá, potřebuje čas a trpělivost, než si získá důvěru v člověka, potom je z ní milá, kamarádská a oddaná psí společnice.

KIRA - asi 5-letá fenka, kříženka maltézského pinče. Váha 4,7 kg. Kira byla nalezena spolu s dalšími třemi fenkami a jedním pejskem na kroměřížském letišti. Bohužel doposud od lidí asi moc dobrého zacházení nezažila. Nebyla zvyklá na kontakt s člověkem ani vodítko. Postupně se vše učí a pomalu získává v lidi důvěru. Při správném, trpělivém zacházení a láskyplné péči určitě na všechno předchozí trápení zapomene a bude z ní oddaná psí společnice.

ŤAPKA - 3-letá fenka, kříženka střední velikosti. Váha 25kg. Do útulku musela být umístěna se svými dalšími třemi sourozenci z vážných zdravotních důvodů majitele. Celý život žila volně na zahrádce ve smečce psů. Nebyla zvyklá na vodítko, ale dělá velké pokroky a chůzi na vodítku už zvládá. K cizím lidem je nedůvěřivá, potřebuje čas a trpělivost, než si získá důvěru v člověka, potom je z ní milá, kamarádská a oddaná psí společnice.

MATY - 13let, kříženec menší velikosti, 12kg. I přes svůj věk je to veselý a aktivní pejsek. Jeho zdravotní stav odpovídá věku a už také hůře slyší. Chůzi na vodítku zvládá bez problémů. Matyho doporučujeme nejlépe ke starším lidem, na zahrádku. Není vhodný k dětem. Za pamlsky si jej člověk získá hned, ale při péči a manipulaci však musí budoucí majitel počítat s použitím náhubku, jinak se Maty umí bránit i zoubky. Případné soužití s dalším psem by bylo nutné vyzkoušet, Maty si totiž psí kamarády dost vybírá a nesedne si s každým.

NATY – 8 let, pes, kříženec střední velikosti. Vhodný jen ke zkušenému člověku. Potřebuje pevně oplocenou zahradu nebo dobře zajištěný kotec. Rád utíká a jen tak něco ho v tom neodradí…trhá ploty a trhá i věci. Ostatní psy nesnese, proto je vhodný pouze jako jedináček.
 

PIŠTA - asi 5 letý pes, kříženec střední velikosti, váha 15 kg. Je to aktivní, sebevědomý pes, vhodný ke zkušenému chovateli. K lidem je kamarádský, ale pokud se mu něco nelíbí, dokáže kousnout. Má rád lidskou společnost a rád se učí novým věcem. Ostatní psy moc nemusí. V případě pobytu na zahradě bude potřebovat dobře oplocený a zabezpečený pozemek. Nedoporučujeme jej k dětem. Byl nalezen v Kroměříži.


BRIT – pes, kříženec větší velikosti, 13 let.
Vhodný pro zkušené majitele. K cizím lidem je nedůvěřivý, při manipulaci, která se mu nelíbí se dokáže po člověku ohnat. K lidem, které dobře zná, je kontaktní a rád se nechá hladit. Ostatních psů si venku většinou nevšímá.

 

NUT - pes, kříženec. Věk 7 let, váha 23 kg, čipovaný.

Kamarádský, nenáročný pes. Na vodíku pěkně chodí a na vycházce si ostatních psů nevšímá. Byl nalezen v Kroměříži. Vhodný na dvorek nebo zahradu s dobře zateplenou boudou.

 
ALTAR - pes, kříženec středního vzrůstu, 14 let.
Temperamentní, sebevědomý pes. V útulku je už sedmým rokem. Bude potřebovat důsledné vedení, vhodný na hlídání. Líbit se mu bude volně na dvorku nebo zahradě se zateplenou boudou. Nedoporučujeme k jinému psovi.

 
 
 
 
 
NABÍDKA KOČEK VHODNÝCH K ADOPCI
 
MACEK - asi 8 letý, kastrovaný kocourek. Macík bude potřebovat čas a trpělivý přístup než si získá důvěru v člověka. Lidskou společnost zatím moc nevyhledává, ale i přesto se určitě najde někdo, kdo se do jeho smaragdových očí zamiluje a dá mu šanci na nový domov. Macek je vhodný do bytu i domku se zahradou, nový majitel musí také počítat s tím, že vzhledem k delší srsti, bude potřeba kocourka alespoň občas vyčesat.

ZORA - asi 2,5-letá kastrovaná kočička. Váha 3kg. Byla nalezena v Kroměříži, ale bohužel se o ni nikdo nepřihlásil. V útulku podstoupila veškerá potřebná veterinární ošetření a kastraci, a nyní je připravena odejít do nového domova. Zorka je milá, mazlivá a kontaktní kočička. Vhodná do bytu i k domku se zahradou.

ŤAPKA - mladá kočičí holčička. Ťapka je mazlivá a zvídavá mladá kočička, která hledá nový domov. Doporučujeme ji raději do bytu a jako kočičího jedináčka.

SEBINKA - asi půl roční, kontaktní a hravá kočička, která hledá nový domov.

FERDA - mladý, kastrovaný kocourek. Váha 3kg. Mazlivý a kontaktní kocourek, vhodný do bytu i k domečku.

RAMP - asi 3 roky starý, kastrovaný kocourek. Váha 3,2 kg. Hodný a přítulný kocourek hledá svůj nový domov.

PÁJA – asi roční, kastrovaný kocourek. Váha 1,7kg. Kontaktní a mazlivý, mladý kocourek. Hledá svou novou rodinu.

LOJZÍK - asi roční, kastrovaný kocourek. Váha 2,5kg. Velmi hravý a kontaktní mladý kocourek. Hledá svůj nový domov.

 
 
 
 
 

Související fotografie