Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sbírka pro dobrou věc. Podpořte Korálky v Kroměříži. Pomáháme pomáhat!!

29.04.2024

Sbírka pro dobrou věc. Podpořte Korálky v Kroměříži.  Pomáháme pomáhat!!
 
Rotary Club Kroměříž pomáhá se sbírkou spolku Korálky. Zástupci klubu oslovili se žádostí o finanční podporu na nákup auta pana Hejtmana Radima Holiše . Se žádostí jsme uspěli a spolku Korálky bylo schváleno 300 000,- na nákup auta.

Auto pro Korálky přes sbírku Donio. Odkaz na sbírku https://www.donio.cz/auto-pro-koralky

Spolek Korálky Kroměříž, z.s. je nezisková organizace, která vznikla v roce 1999. Její hlavní činností a cílem je zabezpečit každodenní dopravu dětí a žáků se zdravotním postižením do Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury. Vzdělávají se zde děti s kombinovanými vadami – autismus, tělesné, mentální a smyslové postižení. 

Pro handicapované děti, je škola často jediným místem, kde se mohou setkávat se svými kamarády.  V kolektivu vrstevníků se vzdělávají a otevírá se jim možnost zapojit se do různých společných kulturních a sportovních aktivit. Auto spolku Korálky Kroměříž jim k tomu ve velké míře pomáhá. „Korálky jsou tady“ zní radostně školou, když pro děti červená dodávka přijede. Věkové rozmezí dětí, které využívají tuto dopravu je 3 – 17 let .

 Na svých cestách ujedou Korálky denně v průměru 250km. Ráno přivezou 14 dětí ze dvou tras do školy a po obědě je rozváží zpět do jejich domovů. V současné době jim k tomu slouží devítimístné auto Fiat Ducato. V provozu je již sedmým rokem a to je hranice, kdy se musí pořídit auto nové, které bude děti dál bezpečně dopravovat do školy a zpět.                                                                          

Spolek Korálky Kroměříž se snaží ve spolupráci se Zlínským krajem, sponzory, obcemi a městy, odkud děti dopravuje získávat finanční prostředky na provoz a v současné době na pořízení auta nového. Na zakoupení auta, které potřebujeme nám schází 400 000,-Kč.

Komu pomůžeme?

Rodinám a dětem

Pro rodiny handicapovaných dětí,  znamená  zabezpečení dopravy do školy významnou podporu a pomoc. Dětem umožní plnění povinné školní docházky a setkávání se s kamarády, vrstevníky. Rodinám odpadá každodenní starost s dopravou dítěte z místa bydliště do školy a zpět. Pro některé rodiče je doprava dítěte do školy velmi složitá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zakoupení nového devítimístného auta, které dováží handicapované děti v regionu Kroměříž do Základní a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury. V současné době nám slouží auto Fiat Ducato. V provozu je již sedmým rokem a je naléhavá potřeba zakoupit auto nové.

Pokud se nám nepodaří cílovou částku získat, budeme muset zakoupit nové auto na leasing

Pokud bude cílová částka překročena, budou vybrané peníze použity na náklady spojené s provozem auta – pohonné hmoty, opravy, pojištění.

Související fotografie