Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Samoobslužný jarmark pro Adinku v Lutopecnách

08.12.2023

Celý tento příběh se začal psát před 5 lety, tedy v roce 2019, kdy pár nadšenkyň, z řad SDH Lutopecny, začaly vyrábět výrobky na historicky první vánoční jarmark, který se konal ku příležitosti vystoupení Cesta do Betléma. Všichni víme, co následovalo další rok, Covid, restrikce a lidé se nemohli shlukovat. Děvčata již své výrobky měla nachystané a v ten moment jsme je nemohli lidem předat tak, jak bylo zvykem, a musela se vymyslet nějaká vhodná alternativa. V tu chvíli se zrodila myšlenka samoobslužného jarmarku, který letos slaví své 4. výročí. Mnozí si však můžou klást otázku, zda se nějaký ten výrobek někdy "neztratil". To my nezjistíme, ovšem víme to, že v kasičce vždy bylo něco navíc. Každý rok před začátkem jarmarku za SDH Lutopecny vybíráme, kam celý výtěžek poputuje. Vždy to bylo na dobrou věc, buď na Nadační fond dětské onkologie Krtek nebo přímo někomu, kdo onu finanční pomoc potřebuje. Letos jsme se rozhodli tuto pomoc přímo adresovat jedné holčičce, které by výtěžek usnadnil její nelehký život.

Adina Opravilová je pětiletá holčička, která se narodila s tuberózní sklerózou. Kvůli této nemoci od dvou měsíců trpí farmakorezistentní epilepsií, což znamená, že má každý den epileptické záchvaty, na které bohužel nezabírajíléky. V devíti měsících podstoupila operaci hlavy, která ji od záchvatů pomohla jen částečně. Neumí mluvit nebo chodit, a proto by rodiče potřebovali invalidní vozík pro snadnější pohyb v domácnosti. Vozík by zároveň plnil funkci jídelní židle. I přes svoji nemoc je Adinka šikovná a veselá holčička, která ve svém vývoji dělá neustálé pokroky také díky nehrazeným rehabilitacím.

Od pondělí 11.12. do pátku 15.12. v době od 8.00 hod – 16.00 hod. pořádá Sbor dobrovolných hasičů Lutopecny společně s Obcí Lutopecny „Samoobslužný vánoční jarmark“. Bude probíhat v prostoru u vánočního stromu u místního obchodu. Budou pro Vás připraveny výrobky nejen s vánoční tématikou.

16.12.2023 od 16.00 hod. na výletišti v Lutopecnách vystoupí s vánočním programem děti z místní mateřské školy. Od 16.30 hod. pořádá Sbor dobrovolných hasičů Lutopecny spolu s Obcí Lutopecny „Příběh Cesta do Betléma“, který si pro Vás připravily děti z obcí Lutopecny a Měrůtky. Proto neváhejte a přijďte si s námi zazpívat koledy a užít si příjemnou předvánoční atmosféru. Po vystoupení bude následovat dobročinná dražba tří uměleckých předmětů: anděl, růže a zvon. Tyto předměty byly vytvořeny místním kovářstvím Bumba a právě prvně zmiňovaný anděl bude symbolem tohoto jarmarku a jeho podobu zveřejníme tři dny před samotnou dražbou.

Veškeré finanční prostředky z aukce budou přidány k těm z jarmarku a věnovány Adince. Celý tento večer bude završen ohnivou show. Těšíme se na Vaši přízeň a podporu.

SDH Lutopecny