Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Včelí úly z Bystřice pod Hostýnem do celé České republiky

02.01.2024

V Bystřici pod Hostýnem funguje sociální podnik HSoul Wood s.r.o., který zaměstnává osoby se zdravotním postižením v dřevařské výrobě, která se primárně zaměřuje na výrobu včelích úlů, včelích rámků a dalšího vybavení pro včelaře, které následně dodává po celé České republice. Zajímavostí je, že tyto úly již například putovaly už i na ministerstvo či o ně projevilo zájem vedení kraje.

Tyto včelí úly a další produkty pro včelaře sociální podnik prodává přes vlastní eshop www.vceliramek.cz, kde zaměstnanci produkty poctivě balí do balíků a polepují etiketami. Díky tomu, že jsou přímo výrobci, tak je jejich výhodou také to, že jsou schopni včelařům vyhovět v jejich specifických požadavcích, úpravách či inovacích, který by rádi zakomponovali.

Kromě dřevařské dílny je také v areálu firmy TON a.s. ještě i chráněné pracoviště (chráněnou dílnu / kooperační dílnu) HelpSoul družstvo invalidů, kde také zaměstnáváme jedince se zdravotním postižením a která poskytuje možnost kooperací velkým firmám formou jednoduchých činností jako jsou montáže, demontáže, kompletace, separace, balení, polepování etiket, kontrola kvality, předpříprava výroby a mnoho dalších činností.

Související fotografie