Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Legendární česká superskupina LUCIE vydává NOVÉ ALBUM

17.12.2022

LUCIE se po dvaceti letech vrátila k legendárnímu projektu LUCIE V OPEŘE. Tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích. Z právě skončeného úspěšného turné zároveň vznikla nahrávka nejúspěšnějších skladeb a právě vychází ve formě nového alba, spolu se speciálními bonusy v podobě vybraných sympho remixů největších hitů zpracovaných úspěšnými českými a slovenskými producenty.

Album avizuje po zářijovém remixu legendárních Černých andělů, a následně nově zpracovaném hitu „Nejlepší, kterou znám“, který získal přilehlejší „operní kabát“, další legendární song „Dotknu se ohně“, kterým koncerty vrcholily. Jak to bylo se vznikem tohoto hitu, ke kterému vznikl i emotivní live videoklip režiséra a kameramana Radima Věžníka, vzpomíná autor skladby Robert Kodym:

„Na kopečku v Motole byl roku 1965 postaven Motel Stop dle návrhu prof. Ing. akad. arch. Aleny Šrámkové ve stylu brutalismu. Zpívá o něm v písni V motelu v Motole Ivan Mládek a také Karel Gott v písni Půlnoc v Motelu Stop. Tak právě tam jsem pracoval za vlády dr. Gustáva Husáka v koksové kotelně jako topič. Při pohledu do plamenů mě začaly napadat první motivy i slova pro píseň Dotknu se ohně. Psal se leden 1989.“ 

Zdroj: Universal Music Czech Republic