Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Adventní období opět zpestří sváteční speciál ZUBR Maxxim

30.11.2022

I letos navařil pivovar ZUBR u příležitosti adventu a vánočních svátků oblíbený čtrnáctistupňový speciál ZUBR Maxxim. Jde o limitovanou edici světlého piva, která se objeví na čepu ve vybraných restauracích a hospodách začátkem prosince.

„ZUBR Maxxim je nejoblíbenějším a nejprodávanějším speciálem z produkce pivovaru a každoročně uzavírá naši edici pivních speciálů. Je příjemným zpestřením chladných zimních dnů, kdy lidé preferují silnější a plná piva. Hodí se k tradiční české kuchyni včetně smaženého kapra se salátem, takže je také určitě dobrou volnou ke štědrovečerní večeři,“ říká Nataša Rousková, sládková pivovaru ZUBR. A s úsměvem dodává: „Za mě na sváteční tabuli nesmí chybět dobré pivo a Maxxim je degustační lahůdka, která sváteční menu skvěle doplní.“

ZUBR Maxxim je čtrnáctistupňový speciál zlatavě jantarové barvy se smetanovou pěnou vyrobený dle tradiční receptury klasickým výrobním postupem. V ležáckých tancích zraje toto výjimečné pivo 90 dnů. Díky použití nejkvalitnějších regionálních surovin vyniká pivo jedinečným aroma s lahodnou plnou chutí a příjemnou výraznější hořkostí.

V maloobchodní síti je speciál k dostání v lahvích v balení multipack ZUBR Maxxim po osmi kusech nebo po dvou kusech ve speciální Sládkově výběrové edici společně s dalšími pivy z produkce pivovaru. Exkluzivně v pivovarské prodejně v Přerově lze zakoupit limitovanou edici originálních dárkových lahví s patentním uzávěrem o objemu 0,75 l nebo 2 l s Maxximem v nefiltrované podobě.

Společnost Pivovary CZ Group a.s. má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr. Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě. Roční výstav skupiny se dlouhodobě pohybuje okolo 700 tis. hl, přičemž téměř třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group a. s. patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňovaná piva v ČR. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.