Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Svátek svatého Martina - Kroměříž

25.10.2022

Svátek svatého Martina 11. listopadu je spjatý s čekáním na první sníh, symbolicky na světcův příjezd na bílém koni. Pro mnohé je pak příležitostí k ochutnání prvního vína z letošní sklizně i některých svatomartinských dobrot. „To vše – snad kromě sněhu, ale kdo ví – nabídne návštěvníkům kroměřížské Svatomartinské hodování na Hanáckém náměstí.

Celodenní jarmark a program na Hanáckém náměstí od 10 do 18 hodin doprovodí dopoledne Cimbálová muzika Lintava, odpoledne pak Cimbálová muzika Josefa Marečka. Návštěvníci dostanou možnost nakoupit ve stáncích nejrůznější zboží, husí a zabijačkové speciality, svatomartinská vína, rukodělné výrobky, sladké i slané pečivo. Tradičně v 11 hodin a 11 minut zástupci vedení města Kroměříže otevřou první láhve vína z letošní sklizně. K ochutnávce vyzve návštěvníky také sám svatý Martin ve stylové zbroji. Děti se mohou těšit na Slepičí pohádku Divadélka s radostí, která začne ve 14 hodin.

V 18 hodin se pak vydá svatomartinský průvod z Hanáckého náměstí na náměstí Velké, kde pokračuje program pro rodiny s dětmi, který připravují dobrovolníci a farníci od sv. Mořice.

Související fotografie