Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Soutěž cukrářů Moravský pohár - Kroměříž

13.10.2022

Od pondělí 24. října 2022 se odborná gastronomická veřejnost a příznivci cukrářského cechu opět zaměří na město Kroměříž. Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, ve spolupráci s AKC ČR, pobočkou Brno a společností IREKS ENZYMA, spol. s.r.o., odstartují 19. ročník celostátní soutěže v cukrářských dovednostech. 

Hlavní filosofii téhle soutěže je: „zapálit mladé cukráře a pomoci jim v kariéře profesionálů“. Akce se bude konat do úterý 25. října 2022, kde budou mladí, nadějní studenti soutěžit, porota bude rozhodovat, a nakonec závěrem vyhlásí „nejlepší cukrářské juniory Moravského poháru roku 2022“. 

V pondělí se soutěžící dostaví k zápisu a losování, které proběhne do 10:00 hod. Slavnostní zahájení započne od 11:00 hod. a samostatná praktická část soutěže odstartuje v 13:00 hod. A co si organizátoři připravili pro soutěžící?

V letošním roce budou mít soutěžící za úkol připravit:
1. Slavnostní výrobek (jedno nebo víceposchoďový dort) do celkové hmotnosti max. 8 kg na volné téma 
2. Tři druhy dezertů (od každého 6 kusů).
3. Dekorační výrobek (tzv. skulptura) z jedlých materiálu jako jsou např. modelovací hmoty, čokoláda, karamel a podobně.

Vysoký stupeň náročnosti úkolů je zde čas, který mají soutěžící na splnění svých soutěžních disciplín. V prvním dnu mají 4 hodiny a druhy den 3 hodiny. Celkem mohou na svých výrobcích pracovat 7 hodin. Při překročení limitu se tvrdě trestá – trestnými body. Odborným garantem a patronem je: Asociace kuchařů a cukrářů ČR pobočka Brno. Ředitelkou soutěže je Mgr. Ivana Hašová, ředitelka školy.

A kdo bude soutěžit? Navštíví nás okolo 9 družstev účastníků. Odkud mladí mistři cukrářského řemesla přicestují? Většina je z České republiky a budeme mít i přítomnost soutěžící ze Slovenska.
Přijďte se sami přesvědčit, že řemeslo přechází do dobrých rukou mladých talentů. Kroměřížské cukrářské kláni je příslibem vysoce atraktivní akce, inspirativní a také fotogenické. V úterý 25. října jsou všichni zájemci srdečně zváni na výstavu soutěžních výrobků, která proběhne od 13:00 hod. ve společenském sále školy a na ní potom v 17:00 hod navazuje vyhlášení výsledků.

Více je ZDE