Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Jablečný den - Kroměříž

05.10.2022

Jablka, typicky podzimní druh ovoce, budou hrát hlavní roli v programu Jablečného dne. Připravuje ho kroměřížská radnice na sobotu 15. října na Velkém náměstí. „Program Jablečného dne bude spojený s farmářskými trhy, které se jinak konávají na Hanáckém náměstí. Akce tak bude lákavá pro širokou veřejnost. Probíhat bude od 9 do 16 hodin a po celou dobu je vstup zdarma.

Návštěvníci na Velkém náměstí ochutnají a budou si moct zakoupit mošty a další výrobky z jablek. Připraveny jsou workshopy a tvořivé dílny, fotokoutek, bohaté občerstvení, hrát bude kapela TaHudba.  Stejně jako v předchozích letech i letos si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu plodů starých a krajových odrůd jabloní a hrušní. Pro nemenší je od 10. hodiny připravena pohádka O Červené karkulce v podání Divadla eMILLIon.

V průběhu celého Jablečného dne se budou sbírat recepty na nejrůznější výrobky z jablek. Ze získaných receptů vznikne kuchařka plná návodů na výrobu jablečných dobrot, která by měla být hotová a představená za rok na příštím ročníku Jablečného dne. Recepty bude možné odevzdat u stánku Zdravého města v blízkosti kašny nebo je nejpozději do 31. října poslat na e-mail: michaela.jirikova@mestokm.cz. Autoři receptů mohou, ale nemusí uvést své jméno.

Akce se uskuteční pouze za dobrého počasí.