Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Traktoriáda - Jankovice

05.09.2022

Motor ze sekačky, sedačka z auta, pár plechů, ještě volant a hurá na trať. Podomácku vyrobené traktory a jejich řidiči kutilové startují na takzvaných traktoriádách, které si získávají stále větší oblibu. Jedna taková se uskuteční v sobotu 10. září v Jankovicích u Holešova.

Akce startuje ve 13:00 hodin na louce za Jankovicemi. 
 
Startující se rozdělí hned do čtyř startovních kategorií – malotraktory jednoosé, benzín, diesel a speciál. A potom už začne ta pravá podívaná. Závodit se totiž bude ve třech disciplínách, které prověří nejen stroje, ale také zdatnost řidičů. Nejprve je na řadě dovednostní jízda, při které závodící ukáže, jak dobře svůj traktor ovládá. Potom následuje tahání břemene, tato disciplína zase prověří sílu strojů. No a nakonec divácky nejoblíbenější disciplína – rychlostní okruh, jehož součástí je každoročně vodní příkop.

Bohatý bude také doprovodný program. Pro děti bude na místě skákací hrad, vláček s vanovými vagónky ze Všetul, zajištěná je i cukrová vata a malování na obličej. Pro malé traktoristy bude na místě také stánek se suvenýry. Organizátoři také poukazují na bohaté občerstvení a speciality z udírny.