Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Turistická sezona 2022 na zámku v Holešově

14.07.2022

Prázdninová nabídka holešovského zámku – dva nové prohlídkové okruhy po stopách Wrbnů a zámeckou zahradou.

Turistická sezona 2022 na zámku v Holešově nabízí na prázdninové měsíce hned několik novinek. Starý prohlídkový okruh se rozšířil o hraběnčinu ložnici, společenskou místnost a lovecký salonek a k nabídce přibyl také zbrusu nový prohlídkový okruh zámeckou zahradou a hvězdárnou. Návštěvnici si také za zvýhodněnou cenou mohou koupit letní permanentku na veškerou prázdninovou nabídku Městského kulturního střediska Holešov.  

První zámecký okruh se jmenuje Po stopách Wrbnů. Vychází z původní turistické trasy zámkem a představuje bydlení hraběcího rodu v 19. století. Vznikla hraběnčina ložnice, na kterou  navazuje společenská místnost s knihovnou, hudebním koutkem, obrazy, posezením a lovecký salónek ve věži. Holešovští muzejníci k vybavení tohoto malého prostoru využijí bohatý sbírkový fond militárií. Empírový mobiliář byl do Holešov naopak zapůjčen ze zámku Jaroměřice nad Rokytnou a Náměště nad Oslavou.
Druhý zámecký okruh se jmenuje Zámeckou hvězdárnou s Růžovou zahradou. Třicetiminutová komentovaná prohlídka s průvodcem zavede návštěvníky do východní strany francouzského parku a také do hvězdárny. Tento okruh je v nabídce pouze o prázdninách.

Městské kulturní středisko Holešov, které má ve správě zámek, synagogu a kovárnu a realizuje zámecké výstavy, nabízí na červenec a srpen speciální letní permanentky. Za zvýhodněnou cenu je možné navštívit všechny zmíněné památky a výstavy. 

Související fotografie