Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Charita Otrokovice spustila projekt SPOLEČNĚ ZA KVALITNÍ KOMUNIKACÍ

11.07.2022

„Cílem projektu je získat dostatek finančních prostředků na nákup nového komunikačního systému sestra- pacient pro Domov pro seniory. Domov má kapacitu 46 lůžek a komunikační systém je velký pomocník pro zdravotní sestry i pečovatelky.

Službu Domov pro seniory provozuje Charita Otrokovice již více než 20 let. Posláním Domova pro seniory je poskytnout svým obyvatelům podporu, pomoc a laskavou péči v prostředí, které se co nejvíce přibližuje původnímu domovu. Seniorům tato služba nabízí trvalý pobyt a zajištění stálé pečovatelské a ošetřovatelské pomoci, nabídku aktivního trávení volného času a duchovní podporu podle jejich individuálních potřeb.

„Současný komunikační systém byl na našem Domově instalován téměř před 20 lety. Momentálně již není možné dokupovat náhradní díly a systém je již pro užívání nevyhovující. Rádi bychom pořídili nový, moderní systém, který bude vyhovovat požadavkům klientů i personálu,“ vysvětluje Slámečková.
Vzhledem k dobrým zkušenostem a kvalitě byl zvolen systém od firmy ZPT Vigantice. Cena takového zařízení není vůbec nízká. Kalkulace začíná na částce blížící se 1.000.000,-.

„Náklady na pořízení komunikačního systému nám nepokryjí žádné dotace, rozhodli jsme se tedy požádat o pomoc firmy a veřejnost. Podpořit projekt „Společně za lepší komunikací“ mohou zájemci přes dárcovský portál ZDE

Aktuality ze života Domova pro seniory i ostatních služeb Charity Otrokovice je možné sledovat na www.otrokovice.charita.cz, facebooku @charitaotrokovice a instagramu charitaotrokovice.


Související fotografie