Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bikemaraton Drásal Holešov

16.06.2022

Legenda mezi českými bikemaratony a nejstarší maraton v České republice Bikemaraton Drásal letos opět odstartuje a proběhne ve vší parádě. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 25. června. Tentokrát s drobnými úpravami a výhodami hlavně pro kategorie těch nejmenších bikerů.

„Skvělou zprávou a novinkou letošního ročníku je to, že děti budou moci díky podpoře města Holešova startovat zdarma. Rozhodli jsme se udělat tento vstřícný krok, protože chceme přivítat co nejširší mladou generaci závodníků z Holešova i okolí,“ vysvětluje ředitel závodu Ondřej Fojtík.

Závod je ale samozřejmě určen všem věkovým kategoriím, závodníci si mohou vybrat hned z několika tras. Největší výzvou je bezesporu krásná, ale přetěžká trasa OBR, nad kterou převzala záštitu holešovská společnost Trachea, lídr ve výrobě kuchyňských dvířek. Do jednoho z nejtěžších závodů v Evropě vystartují vyznavači extrémních zážitků již v 5:30 z Holešovského náměstí a vítěze můžeme očekávat za necelých 8h v cílovém prostoru zámecké zahrady. Svojí náročností se řadí mezi nejtěžší evropské maratony a už po 9. se pojede jako Mistrovství ČR v ultramaratonu.

Hlavní trasa A o délce 117 km pro muže a 85 km pro ženy je opět zařazena do mezinárodního kalendáře UCI a pořadatelé na startovní listině očekávají opět jména světové extratřídy. V minulém roce se olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý musel sklonit před vítězným Andreasem Seewaldem, který se o několik týdnu později stal i světovým šampionem v maratonu. V letošním roce očekáváme opět velmi zvučná jména na startu, uvedl Fojtík. 

Drásal se také pyšní největším výběrem tras, které se jedou po větší či menší části trasy Trachea Obr Drásal. Ta vede nádhernou přírodou téměř do všech zákoutí hostýnských vrchů a závodníci se mohou těšit na známé kopce jako Hostýn, Kelčský Javorník, Pardus, Tesák nebo trialovou pasáž Bikeareny Vsetín. 
Chybět nebude ani příjemná vyjížďka se starostou města Holešova Rudolfem Seifertem, který je velkým podporovatelem nejen bikemaratonu Drásal, ale sportu všeobecně. 

Tradičně je Nova Bikemaraton Drásal skvělou možností, kdy si hobby jezdci mohou poměřit síly s profesionály, protože pro obě skupiny jde o velmi oblíbený a atraktivní závod.