Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Nové turistické stezky odhalí krásu okolí Otrokovic

21.04.2022

Nové turistické stezky odhalí krásu okolí Otrokovic, nový městský okruh zase historii Baťova.

Prvním výšlapem letošního jara otevřeme v sobotu 30. dubna Stezky Branou do Chřibů. Tři značené okruhové trasy, které tvoří pomyslnou severní bránu do Chřibů, začínají u lávky pro pěší u přístaviště Baťova kanálu v Otrokovicích. 

Odtud můžete vyrazit po červené značce na Bělov nebo po oranžové na Žlutavu. Poté se dá napojit na žlutě značenou Stezku Nové Dědiny. Na procházku nebo projížďku se můžete vydat i ze zmíněných obcí a užít si okruh po jedné značce, nebo si výlet naplánovat dle svého. Trasy jsou určeny pro pěší turistiku, chůzi s holemi, běh i horskou cyklistiku. Vedou především po polních a lesních cestách a vyhýbají se silniční dopravě.

Slavnostní začátek výšlapu bude ve 14 hodin v přístavišti. V tamním infocentru si jeho účastníci mohou vyzvednout poukázky na dobroty z udírny, na pivo a nealko. Pro děti budou připravené drobné dárky pro pobavení, v Bělově také skákací hrad a další aktivity. Trasa vycházky povede z Otrokovic přes motokrosový areál na Žlutavě, kde se bude od 14:30 do 16:00 podávat drobné občerstvení. To bude k dostání i v tamním hostinci, na hasičském hřišti v Nové Dědině a v obecním areálu v Bělově, kde bude cíl výšlapu. K lepší náladě tam bude od 16:00 hrát napajedelská bigbítová kapela The Pohoda. Bohatý program připravila i obec Žlutava, ti vytrvalejší mohou za zábavou až do Nové Dědiny.

„Termín posledního dubnového dne jsme nezvolili náhodou. Po cestě budou v okolních obcích k vidění i závěrečné přípravy na filipojakubskou noc, která začne průvodem a následným pálením čarodějnic. Stejně jako finále příprav stavění máje“, uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Na vzniku 22 kilometrů Stezek Branou do Chřibů od podzimu pracovali zástupci vedení města, obcí, Otrokovické Besedy a společnosti Mapujme.cz. „Jejich trasy jsme volili vesměs neprobádanou krajinou podhůří Buchlovských hor směrem na Bunč, odkud se větví řada turistických stezek pro pěší i cyklisty. Mapa a další informace jsou na webu www.branoudochribu.cz, podrobnější rady vám poskytnou pracovnice TIC v Otrokovické Besedě. V turistické sezóně také v infocentru v přístavišti, které se letos otevře už v sobotu 30. dubna“, řekl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

O den později, na neděli 1. května, bude připravena další novinka, kterou chce radnice přilákat do města více turistů – otevře se nový městský turistický okruh. Třetí, tematicky zaměřená trasa, značená charakteristickým červeným „B“, je cílena hlavně na příznivce baťovské historie a architektury. Průvodce zahradním městem vytvořilo vedení města Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou Besedou a Vítem Markem, zakladatelem platformy Ať žije Baťov!. Turisté se na zhruba tříkilometrovém okruhu seznámí s nejzajímavějšími památkami, které vznikaly v časech, kdy se městská část Bahňák jmenovala Baťov.

Brožura s mapou bude od 1. května k dostání v otrokovických infocentrech, více podrobností pak na adresách tic-otrokovice.cz a atzijebatov.cz.

Související fotografie