Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

62. Zlín Film Festival hledá dobrovolníky

13.04.2022

I když se filmový festival letos koná po dvou letech opět v tradičním termínu, stejně jako každý rok potřebuje dobrovolníky, kteří pomohou s jeho realizací. Na zájemce, kteří se do příprav festivalu i festivalového půlmaratonu zapojí, čeká i letos řada atraktivních benefitů. 62. Zlín Film Festival se uskuteční v termínu 26. května až 1. června 2022.

Zlín Film Festival a Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín patří k největším a nejvýznamnějším akcím ve Zlínském kraji a bez zapojení dobrovolníků by nebylo možné je při jejich rozsahu vůbec zrealizovat. „Po dvou letech se letos konečně festival přesunul do původního květnového termínu a věříme, že i pro zájemce z řad dobrovolníků bude tento termín příznivější. Přesto je pro nás zajištění 150 dobrovolníků složité,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a doplnila, že další stovku dobrovolníků vyžaduje organizace festivalového půlmaratonu, který je letos opět přímou součástí festivalu a uskuteční se v neděli 29. května. „Zde navíc ještě kvůli řízení dopravy potřebujeme, aby dobrovolníci byli starší 18 let.“

Do dobrovolnického týmu festivalu se ale může zapojit prakticky kdokoli starší patnácti let. Práce je rozmanitá a pro každou věkovou kategorii se najde během festivalu uplatnění. Ti, kteří se stanou dobrovolníky, získají příspěvek na jídlo a pití na celý den, vstupenky na filmová představení a do letního kina, festivalové tričko a řadu dalších odměn od partnerů festivalu. A stejně jako v minulých letech se také mohou těšit na snídaně, při kterých se setkávají s některou z festivalových hvězd. 

Přestože se každý rok na festival vracelo cca 60 – 70 % dobrovolníků z přechozích let, sestavit stabilní dobrovolnický tým je komplikované. „Důvodem přerušení nebo ukončení spolupráce je většinou přechod na střední nebo vysokou školu, stěhování za studiem do jiného města nebo nástup do zaměstnání,“ vysvětlila Jarmila Záhorová. „Máme ale spoustu dobrovolníků, kteří pracují a pomáhají ve volném čase nebo si berou v práci dovolenou. Za to jsme jim nesmírně vděční a všem patří velký dík,“ dodala.

Jaké je to podílet se na přípravách a organizaci velké mezinárodní akce? 
Co může dobrovolník získat?
Snídaně s některou z festivalových hvězd 
Vstupenky na filmové projekce a do letního kina 
Zajímavou referenci pro svůj životopis 
Nové kamarády, zkušenosti a zážitky 
Festivalové tričko a spoustu drobností od partnerů festivalu 
Občerstvení v rámci pracovního dne
Co dobrovolníka čeká?  
Různorodá práce v centru festivalového dění
Příležitost podílet se na největší kulturní akci v regionu
Setkání s filmovými profesionály a festivalovými hosty 
Pomoc při realizaci akcí doprovodného a filmového programu
Nahlédne do zázemí festivalu a seznámí se s jeho organizací 

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu: jan.lerl@zlinfest.cz nebo ZDE


Související fotografie