Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Velikonoční koncert Rotary Klub Kroměříž - Pomoc Ukrajině

11.04.2022

Velikonoční koncert Rotary Klub Kroměříž na pomoc Ukrajině se uskuteční 17. dubna v 18 hodin v kostele sv. Mořice v Kroměříži.

Účinkují: 
Vladimír Chmelo - baryton, sólista Metropolitní opery. Více ZDE
Nao Higano - soprán, Japonsko. Více ZDE
Ludmila Dvořáková Macková - varhany. Více ZDE

Program: 
V programu zazní skladby od Richtera, Duranteho, Cacciniho, Stradelliho, Schuberta, Gounoda,
Dvořáka, Mendelssohna, Donizettiho atd.

Vstupné je dobrovolné.
Všechny peníze budou hosté vkládat do průhledné kasičky a všechny peníze se za účasti právních zástupců (notář, advokát) spočítají, pořadatel koncertu, kterým je  ROTARY KLUB KROMĚŘÍŽ vybranou sumu zaokrouhlí směrem nahoru na celé Desetitisíce korun a použije ji na pomoc Ukrajincům.

Kostel sv. Mořice má krásnou atmosféru, celková kapacita bude okolo 300 míst.
Účel použití dobrovolného vstupného je důsledkem současné situace ve světě.  Příležitost pomoct - udělat dobrý skutek, projevit solidaritu, patří Vám dík!

Pořadatel Rotary Klub - kdo je Rotary a co dělá Rotary Klub?
Především mnozí o nich ani nevědí. Není účelem hodně o sobě vykřikovat. Za důležité se považuje pomáhat tam, kde je pomoc potřebná.
Rotary Kluby jsou spolky přátel, kteří mají své motto realizovat projekty, které jsou etické, mravní, směřující k dobru, podporující důvěru a přátelství, a které jsou prospěšné pro všechny zúčastněné. Na světě je 1,4 milión rotariánů. Více ZDE

Kam půjdou vybrané peníze? 
Rotary klub v Košicích založil z pověření Guvernéra Rotary Distriktu Česko a Slovensko zvláštní účet na soustředění pomoci. Rotary klub Košice ve spolupráci s Rotary klubem na Ukrajině pomáhá už mnoho let například ve městě Jasiňa, kde vybavily domov důchodců zařízením na vaření jídla a myčkou nádobí, vybudovaly zdroj pitné vody a ČOV. Víc najdete zde: ZDE 
Spolu s Rotary klubem Znojmo přispěly na opravu školky v oblasti jižní Moravy postihnuté tornádem ve výšce 1.725.000 Kč, víc o pomoci ZDE

O vystupujících umělcích: 
Slovenský barytonista, držitel ceny Thálie Vladimír Chmelo je jedním z mála českých a slovenských pěvců, kteří zpívali v newyorské Metropolitní opeře nebo milánské Scale. V poslední době se intenzivně věnuje pedagogické činnosti. Je pěveckým koučem mnoha předních operních pěvců – P. Bergera, I. Jiříkové, T. Mátlové, E.Pavlů, D.Hůlky, ale i začínajících nadějí. Založil Pražský hudební institut, v rámci kterého každoročně pořádá letní pěvecké kurzy v Českém Krumlově. Více ZDE

Barytonista slovenského původu Vladimír Chmelo 
V metropolitní opeře jsem viděl, že největší umění roste z největší pokory a dennodenního drilu...
Více ZDE

Japonská sopranistka žijící v Kroměříži Nao Higano absolvovala doktorské studium, operní a koncertní zpěv na Vysoké Škole Múzických Umění v Bratislavě. Na posledy s barytonistou Vladimírem Chmelou spoluúčinkovala na turné opery Verdiho opery Traviata spolu se Slovenským Národním Divadlem v Japonsku v roce 2004. Je čestná členka RC KM.
Více ZDE a ZDE

Kroměřížská rodačka, varhanistka Ludmila Dvořáková Macková je absolventkou konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži, na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a na Hudební a taneční akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou soutěže Bachův varhanní podzim a vystupovala na mnoha hudebních festivalech v České Republice i v zahraničí.

Přijděte na koncert a podpořte Ukrajince!  Související fotografie