Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Destinační společnost Valašsko získala cenu v soutěži Tourfilm 2022

22.03.2022

Destinační společnost Valašsko získala v soutěži Tourfilm 2022 hlavní cenu v kategorii Mezinárodní soutěž – tradice 2022 s videospotem o zimním Valašsku. Ocenění převzala v pátek 18. března na veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD ředitelka Destinační společnosti Valašsko Martina Hovořáková. Odborná porota složená ze třech ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism, zástupce CzechTourism v Praze, zástupce festivalu MFDF Ji.hlava a tvůrce z oblasti dokumentaristiky vybírala z 50 videospotů z 10 zemí světa a hlavní cenu v kategorii tradice udělila právě Destinační společnosti Valašsko. 

„Atraktivní záběry, emotivní narativ, generační propojení, tradice a poetika. Jedna jediná minuta stačí k tomu, abyste si řekli, to chci na tom místě také prožít. Proto jsem hodnotila spot Destinační společnosti Valašsko vysokou známkou," uvedla k videospotu propagujícím zimní Valašsko porotkyně a ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Španělsku Markéta Lehečková. 

„Kilometry upravených běžkařských stop, široká nabídka lyžařských areálů, nezapomenutelné Pustevny se znovuzrozeným Libušínem, chuť a vůně valašských frgálů, ale i kus tradice a historie, které na Valašsku může objevit každý, kdo jej navštíví, jsou esencí zimního videa o Valašsku,“ uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko, která vítězný spot v kategorii Tradice do soutěže přihlásila a dodala: „Cílem našeho zimního videa bylo návštěvníkům nabídnout ochutnávku napříč celým Valašskem s tím, že každý si může u nás najít a prožít to, co má rád a cítit se doslova jako v pohádce.“

Soutěž vyhlásila agentura CzechTourism na počátku letošního roku pro české i zahraniční tvůrce, kteří svými spoty propagují Českou republiku. Vítězný videospot Valašsko WINTER můžete zhlédnout na webu www.visit-valassko.cz v sekci Administrativa, Fotografie a videa.