Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Eurovizi vyhrála Dánka Emmelie de Forest

20.05.2013

Letošní vítězkou mezinárodní pěvěcké soutěže Eurovision Song Contest soutěže Eurovize se stala favorizovaná Emmelie de Forest z Dánska. V sobotu 18. května 2013 si ve švédském Malmö vítězství vyzpívala energickou písničkou Only Teardrops. 

Emmelie jako tradičně zpívala bosa a pro svou zemi získala už třetí triumf v této soutěži, kterou u obrazovek sledovalo asi 125 milionů diváků. Na druhém místě skončil Ázerbájdžánec Farid Mammadov a na třetím ukrajinská zpěvačka Zlata Ogněvičová. 
Vítězství Emmelie de Forestové vyvolalo v její vlasti obrovské nadšení. Kodaňští fanoušci si stejně jako po senzačním finálovém vítězství Dánska nad Německem na fotbalovém mistrovství Evropy v roce 1992 zpívali Sejren er vor (Vítězství je naše).

Dvacetiletá Dánka s hlasem připomínajícím Shakiru byla pokládána za favoritku a zájem o ni vyvolal i její příbuzenský vztah s britskou královskou rodinou. Její dědeček byl údajně nemanželským synem krále Eduarda VII., Emelie je tak je prapravnučkou bývalé britské královny Viktorie a příbuznou dnešní panovnice Alžběty II.

Eurovision song contest se koná od roku 1957 a letos se opět obešlo bez české účasti. Pro malý zájem televizních diváků se národní kolo nepořádá od roku 2010. Loni Eurovizi vyhrála v ázerbájdžánském Baku švédská zpěvačka Loreen, proto se letošní finále konalo ve Švédsku. Soutěž vždy hostí země vítěze předcházejícího ročníku, v roce 2014 se tedy finále přesune do Dánska.