Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Městské divadlo Zlín se háže do gala

18.05.2021

Městské divadlo Zlín se po více než půl roce opět otevírá a svým věrným divákům nabízí nové sezónní předplatné na září 2021/červen 2022. 

76. sezona odstartuje festivalem Setkání Stretnutie 3. září, na němž divadelníci uvedou první premiéru ve Velkém sále, a to romantické drama Pýcha a předsudek v režii Janky Ryšánek Schmiedtové, která již ve Zlíně režírovala inscenace Vzpoura nevěst či Fridy Kahlo.

Milovníci muzikálů se mohou těšit na dva nové tituly – režisér Dodo Gombár zkouší s herci Šakalí léta známé z literárního a filmového zpracování. V roli Bejbyho se představí Radovan Král. Druhým hudebním titulem bude slavný muzikál o partě ocelářů Donaha!

Dramaturgie divadla se již dlouhá léta obrací k regionálním tématům. Na repertoár divadla tak přibude další titul mapující důležitou kapitolu z dějin Vizovic pod názvem Trnky a hvězdy z pera Martina Františáka a v režii Petra Štindla.

Do Zlína se také vrátil další známý režisér Zdeněk Dušek. Diváci od něj uvidí terapeutickou komedii Noc bláznů. Inteligentní humor současného nejhranějšího australského dramatika Louise Nowry nabízí nádherné herecké příležitosti a s nadsázkou rozkrývá traumata „bláznů“.

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič připraví inscenaci Společenstvo vlastníků. Pro nejmenší diváky na příští sezónu divadlo chystá Pohádku o Palečkovi z autorské dílny Jiřího Jelínka.

Nové tituly čekají na diváky i v menších sálech. Umělecký šéf Patrik Lančarič nazkoušel s herci komedii Dnes večer nevařím s Helenou Čermákovou v hlavní roli. Inscenace má premiéru naplánovanou na září a MDZ ji uvede v české premiéře.

Již v červnu by měla mít ve Studiu Z premiéru inscenace Harold a Maude od Colina Higginse v režii ředitele zlínské scény Petra Michálka, v titulních rolích s Janou Tomečkovou a Markem Příkazkým.

Pro klubový prostor divadla Dílnu je na míru nazkoušena inscenace Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. V hlavních rolích se můžete těšit na slečnu Daisy v podání Mileny Marcilisové. Jejího řidiče ztvární Rostislav Marek.

Prodej předplatného, které tvoří šest titulů ve Velkém sále, spustí divadlo 31. května. Stávajícím předplatitelům bude jejich místa „držet“ do 30. června.

Více ZDE