Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Město Otrokovice rozhodlo o podobě sochy Jana Antonína Bati

07.01.2021

Dopřát důstojné místo pro vzpomínku na Jana Antonína Baťu v Otrokovicích rozhodlo současné vedení města. Zastupitelé na svém posledním zasedání o podobě sochy prostřednictvím ankety hlasovali. Nyní je známo, jak bude socha, kterou plánuje město umístit do parku před hotel Společenský dům, vypadat. 

Výtvarník Radim Hanke, který sochu realizuje, předložil vedení města dva návrhy ztvárnění postoje J. A. Bati.  „Pana Hankeho jsme pozvali na zasedání zastupitelstva s žádostí o popis k jeho dvěma návrhům. Po jeho vystoupení dostali členové zastupitelstva možnost vyjádřit se svým hlasováním o tom, který návrh bude vybrán,“ uvedla Hana Večerková, starostka města. Zvolen byl totožný návrh, který preferoval sám sochař, vycházející z původní Baťovy fotografie.

Město Otrokovice se rozhodlo finanční prostředky na sochu J. A. Bati shromáždit z více zdrojů a na její vybudování vyhlásilo v září 2020 veřejnou sbírku. Bližší informace k realizaci sochy a veřejné sbírce naleznete na webových stránkách města Otrokovice pod záložkou „Veřejná sbírka na sochu Jana Antonína Bati“ - přímý odkaz zde: ZDE