Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ve Zlíně byla symbolicky zahájena Tříkrálová sbírka

07.01.2021

Přestože je letošní Tříkrálová sbírka kvůli protiepidemickým opatřením organizovaná především v on-line režimu a s řadou omezení, i tak dnes - ve svátek Zjevení Páně - hejtman Radim Holiš symbolicky přivítal zástupce tříkrálových koledníků, aby společně na území Zlínského kraje oficiálně zahájili tuto největší dobročinnou akci pořádanou Charitou České republiky.

Všichni, kdo chtějí přispět lidem v sociální nouzi či nemocným, mohou své finanční dary posílat na Tříkrálový sbírkový účet: 66008822/0800 nebo využít formy dárcovské dms, případně vložit peníze do pokladniček umístěných na veřejně přístupných místech.

Jednotlivci mohou obejít domy a předat požehnání prostřednictvím nápisů C†M†B†2021 nade dveře, současně do schránek vložit jako poděkování tříkrálové cukříky a kalendáře, ovšem bez přímého kontaktu s domácnostmi.

Peníze vybrané v konkrétním regionu budou podle pracovníků charity adresovány právě pro potřebné v tomto regionu. Na Zlínsku budou finanční dary využity například v přímé péči, dále v Nemocnici Milosrdných bratří Vizovice, budou z nich hrazeny letní rehabilitační pobyty dětí se spinální svalovou atrofií a poslouží k mnoha dalším účelům. Kam přesně bude výtěžek sbírky směřován, se zájemci dozví na webu Olomoucké arcidiecézní Charity zde: ZDE