Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlín obnovuje oblíbenou stezku zdraví pod Tlustou horou

29.12.2020

Stezka zdraví, realizovaná na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou, nabízí pro obyvatele města spoustu možností pro aktivní trávení volného času. Jde o aktivity jako běh, posilování, rodinné výlety a vycházky. K jádrovému území Stezky zdraví, kde se nachází lesní altán, lanová visutá lávka a čtyři stanoviště se cvičebními prvky nyní vede několik značených přístupových tras a také 2 okruhové trasy.

Vytvořeno bylo nové turistické značení, které je provedeno pomocí barevných trojúhelníků. Zeleně jsou označeny přístupové trasy k jádrovému území, modře je označen okruh Podhořím (1,6 km) a červeně okruh kolem Tlusté hory (4,5 km). Věřím, že nejen občané města Zlína ocení nové trasy na procházky, běh, nordic walking či horskou cyklistiku. Trasy jsou vyznačeny i na Mapy.cz a to přerušovanými čarami. 

Součástí Stezky zdraví mají být také informační tabule, které budou instalovány na jaře.
„Na informačních tabulích najde návštěvník stezky veškeré informace, které potřebuje. Jsou zde všeobecné informace o stezce, mapy, profily tras, fotografie a další užitečné informace. Ti, kdo si jdou zaběhat či zacvičit určitě ocení tabule, kde je popsáno rozcvičení i jednotlivé cviky v rámci cvičebních prvků v jádrovém území. V letošním roce se instalovaly 2 informační tabule, zbylé přibydou v příštím roce,“ uvedl Martin Gabryš, který připravoval mapy a grafické podklady pro informační tabule.

Ve stejném čase finišuje také značení nových stezek v okolí Napajedel. Vznikají zde nově tzv. Stezky napajedelských emirátů, které se nachází pouze několik kilometrů od Stezky zdraví. Turisté i cyklisté tak budou moci využít desítky kilometrů nově značených tras.