Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sázíme budoucnost Otrokovice 19.9.

16.09.2020

Pojďte s námi zasadit svůj strom nebo keř pro zdravou krajinu a odolné město! Tato ekologická akce se uskuteční  v sobotu 19. září od 8 do 12 hodin za kapličkou u silnice mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Zapojit se mohou jednotlivci, rodiny, spolky nebo party kamarádů. Každý zdarma obdrží svůj strom či keř, zasadí jej a získá certifikát. Registrovat se můžete již nyní na pastuszkova@muotrokovice.cz, nejpozději do 11. září 2020. Občerstvení zdarma bude zajištěno.

Město Otrokovice se zapojilo do celorepublikové akce „Sázíme budoucnost“. Jedná se o iniciativu, jejímž cílem je vysadit na území našeho státu 10 milionů stromů. „Jakmile jsem se o tomto projektu dozvěděla, ihned jsem přemýšlela, jakým způsobem se můžeme zapojit a jakým způsobem oslovit co největší množství lidí. Proto vznikla tato akce, která je určená pro širokou veřejnost, ale cílíme především na rodiny s dětmi, abychom mohli dětem dát vzor a učit je svým příkladem lásce k přírodě a ekologii,“ uvedla starostka Hana Večerková, která sama plánuje zasadit svůj strom.

 „Doporučuji, aby se zájemci předem zaregistrovali na uvedeném mailu. Zaregistrovaným účastníkům předem připravíme certifikát se jménem a cedulku, kterou si budou moci připevnit ke stromu.  Můžeme na ni např. zapsat jméno a příjmení, příjmení celé rodiny, název spolku či klubu aj. Registrovaní účastníci také budou mít zajištěno občerstvení,“ sdělila Romana Pastuszková, jedna z organizátorek akce. Dodala, že děti dostanou drobné dárky, budou se moci vyfotit s lesními pohádkovými bytostmi a opéct si s nimi špekáčky. Na akci mohou přijít také ti, kteří se nestihnou včas zaregistrovat. Nebude jim sice garantován certifikát a občerstvení, ale zapojit se mohou i tak. Stromy budou k dispozici v omezeném množství, nicméně keřů si bude moci zasadit každý tolik, kolik bude chtít. 

Na určené místo se mohou lidé dostat pěšky, na kole, a ačkoliv jsou tyto dvě varianty preferovány, bude na městském pozemku vyhrazen pouze malý prostor pro omezený počet vozidel. Přístupové trasy na mapce naleznete v příloze.
 
Stromy, keře a veškeré potřebné nářadí bude na místě připraveno. „Stačí, když přijdete ve vhodném oblečení a obuvi. Všechno ostatní jsme pro Vás společně s pracovníky Technických služeb Otrokovice zajistili. Díky finančním prostředkům získaných z Programu péče o krajinu jsme mohli nakoupit přes 40 stromů a více než 370 keřů. Na akci bude přítomen také odborný pracovník zabývající se městskou zelení a bude k dispozici pro případné dotazy,“ řekla starostka Hana Večerková.

Registrační e-mail by měl obsahovat počet osob, které se akce zúčastní, oslovení na certifikát a cedulku (např. jméno a příjmení, příjmení celé rodiny, název spolku, klubu, společnosti atd.)