Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Do práce na kole v září

16.09.2020

Pořadatelé kampaně Do práce na kole vyhlásili už počtvrté na září cyklistům výzvu. Letos ale s upravenými pravidly. Do práce na kole se bude jezdit od 14. do 27. září. Od 24. srpna se registrujte na webu https://www.dopracenakole.cz/. 

Jako obvykle se tato ekologická akce uskuteční tak, aby se termínově potkala s Evropským týdnem mobility a obě akce se tak mohly vzájemně podporovat. „Opět máte vynikající příležitost nechat auta doma a do práce cestovat “na vlastní pohon”. Sedněte na kola, choďte pěšky nebo běhejte,“ vyzývá veřejnost Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně Do práce na kole za Zlín, Otrokovice a okolí.  

Letos výjimečně dozná Zářijová výzva několika změn. Organizátoři předpokládají, že půjde pouze o změny pro tento ročník. Základní rozdíly oproti minulým ročníkům spočívají v délce jejího konání – bude dvoutýdenní a letos bude výzva symbolicky zpoplatněná. Poplatek pořadatelé stanovili na 100 korun. 

Zaregistrovaní účastníci ovšem obratem dostanou do e-mailu stokorunový poukaz do e-shopu Do práce na kole (resp. Auto*Matu), kde si budou moci zakoupit letošní tričko či jiné zboží. K tomuto kroku museli organizátoři výjimečně přistoupit jednak vzhledem k neblahé ekonomické pokoronavirové situaci a také proto, že chtějí umožnit zakoupení triček i těm, kteří je v květnu nezískali. Členové klubu přátel Auto*Matu mají výjimku, ti se mohou zapojit zdarma. 

„Ostatní pravidla zůstávají stejná jako pro loňskou Zářijovou výzvu. Hlásit se mohou i jednotlivci a není tedy třeba tvořit týmy. Jedinou kategorií je pravidelnost,“ upřesňuje koordinátorka.

Vítězové výzvy získají startovné zdarma pro příští ročník hlavní květnové soutěže Do práce na kole. 
A proč se výzvy zúčastnit? Zapracujete na své kondici, vychutnáte si, jak jste dobří, a přispějete k čistšímu ovzduší i celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Čím víc nás bude, tím lépe se nám bude ve městech žít!