Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Charitativní běh a pochod v Holešově bude 20.6.

21.05.2020

Charitativní běh, který měl být podporou pro těžce nemocného Matyáška Urbana z Holešova bude. Na termín 20. června ve 14 hodin v Holešově naplánovali speciální „koronavirovou variantu“ charitativního běhu, který se poběží v duchu příjemného sportovního vyžití, nikoliv závodu. 

V tento den odpoledne totiž budou mít možnost všichni zájemci dorazit na náměstí E. Beneše v Holešově, zaregistrovat se k běhu (či vycházce) a potom si - nezávisle na ostatních a s radostí – vyběhnout nebo vyjít na Želkov, kde bude na sportovce čekat první část medaile, pro tu druhou si pak budou muset dorazit zase zpět na náměstí. 

Medaile bude hovořit za vše. Tímto se účastníci vyhnou hromadnému startu, ale přesto poběží společně, se společnou myšlenkou. Zároveň budou mít i sportovně méně zdatní jedinci možnost zapojit se, je totiž úplně jedno, za jak dlouho danou trasu zdolají. Na cca pětikilometrovou trať tak mohou vyrazit jedinci, rodiny, party, spolky či jiná uskupení lidí.

Na náměstí bude během odpoledne probíhat koncert skupiny Texas a chybět nebude ani občerstvení. 

Výtěžek ze startovného bude věnován Matyáškovi Urbanovi. Matyášek je tříletý chlapeček, u kterého byla v roce a půl diagnostikována nevyléčitelná nemoc, svalová dystrofie Duchenne(DMD). Jedná se o vzácnou skupinu genetických onemocnění, která postihuje velmi malý zlomek populace. Bez léčby dochází ke zhoršování svalové síly – bez kortikoidů je ztráta schopnosti chůze mezi 9. - 12. rokem, s kortikoidy mezi 11. - 14. rokem. Poté usedají trvale na vozík a časem jsou odkázání i na dýchací přístroje. Svalová dystrofie Duchenne zkracuje délku života, ale díky pokroku v medicíně se doba dožití neustále prodlužuje. Je důležité, aby měli pacienti včas všechny pomůcky a speciální rehabilitace, které potřebují. Právě k těmto účelům budou vybrané peníze použity.