Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Letní filmová škola v Uherském Hradišti bude od 7. do 12. srpna

15.05.2020

Kratší a v menším rozsahu, ale skutečná. Letní filmová škola letos v Uherském Hradišti bude. Uskuteční se od 7. do 12. srpna 2020.

Kvůli dodržení hygienických a bezpečnostních opatření bude Letní filmová škola jiná, než ji diváci znají, organizátoři však věří, že se jim právě proto podaří vdechnout filmovému svátku v Uherském Hradišti punc neopakovatelnosti.

„Bude to ročník, na který nikdo nezapomene a atmosféra v sálech bude osobnější a srdečnější než obvykle. Veškerých příprav se zhostí s největší možnou zodpovědností k návštěvníkům, hostům, partnerům i obyvatelům města tak, aby Filmovku oslavili ve zdraví, lásce, radosti ze setkání a nových objevů,“ přeje si Radana Korená, ředitelka festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště a Asociace českých filmových klubů. Předpokládanou strukturu programu ředitelka zatím pouze nastínila:

„Plán je promítat v 5 kinech a 2 letních kinech. Ve Smetanových sadech plánujeme 3 stany, stan ČT, Respekt a dětský stan. Konat se bude i doprovodný program – dětský program, divadelní představení, koncerty či výstavy. Již dopředu však upozorňujeme, že ve všech prostorech, při všech programech a výstavách bude regulován počet diváků a budeme velmi přísně dbát na dodržování bezpečnostních a hygienických opatření,“ prozradila Radana Korená s tím, že s konkrétnějším představením celé Letní filmové školy přijdou organizátoři později.  Z programu doposud byla oznámena sekce Terra festivalis: Izrael a uvedení na Oscara nominovaného filmu Corpus Christi v předpremiéře.

Město Uherské Hradiště skutečnost, že LFŠ ve městě i navzdory všem nepříznivým okolnostem nakonec bude, vítá. „Podporuji uskutečnění Letní filmové školy, nicméně z pozice města jako hlavního partnera akce velmi apeluji na podmínku dodržení veškerých bezpečnostních opatření. Zorganizovat festival v náhradní verzi bude nepoměrně složitější a těžší, než v režimu, na který jsme všichni zvyklí. Oceňuji dosavadní snahu AČFK udělat všechno pro to, aby se Letní filmová škola vůbec mohla uskutečnit. Ve snaze nalézt smysluplné a funkční řešení tradičního filmového svátku v Uherském Hradišti jsme s organizátory v těsném kontaktu a mohou počítat s naší pomocí při koordinaci jednotlivých akcí festivalu,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.