Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rádio Kroměříž podpořilo sbírku pro Filípka ze Zahnašovic

30.07.2019

Krásná věc se podařila. 

Rádio Kroměříž se podílelo na sbírce pro Filípka se Zahnašovic na
Největší zábavě na Moravě.  A díky tomuto se vybrala částka 3700,- Kč. Filípek i s maminkou navštívili naše studio a částku si osobně převzali.

Tímto děkujeme všem, kteří se do tohoto dobrého skutku zapojili a podpořili tímto nejen Filípka, ale také celou jeho rodinu. 

Příběh Filípka si můžete přečíst níže.

Filípek je postižený od narození. Má mnohočetné vývojové vady, je na úrovni vývoje 1,5 roků dítěte. Je jediný na světě takto postižený a jeho zdravotní stav je sledován i v zahraničí. Z důvodu pomoci při postupu léčby.

Je mu nyní 18let a je velký bojovník. Lékaři dávali malou šanci na jeho vývoj, růst a dlouhý život. Filípek je statečný a ukazuje vědě, že pokud je láska, podpora a zájem rodičů a sourozence, tak se dá růst a vyvíjet. Sice po krůčkách a těžko, ale nikdo z nich to nevzdává.

Filípek je veselý klučina, mluví čokoládovýma očima, umí se od srdce zasmát. Dává krásně najevo radost, strach i obavu. Je hodně vnímavý. Když cítí neklid, je hodně rozrušený a zdravotní stav se zhorší. Miluje muziku, dovede ji „hodně nahlas“ poslouchat celé dny. Má rád vodu. Bazén mu pomáhá rehabilitovat celé tělíčko. Je to takový malý žabák. Oblíbené má i čtyřnohé kamarády. Pejsek je velký kamarád, napoví mamince, když mu není nejlépe. Prostě je jeho osobní strážce. Druhým osobním strážcem je bráška. Nejen v  těžkých chvílích, kdy to bylo hodně vážné, je pro celou rodinu velikánskou oporou  tatínkova maminka, Filípkova babička Jaruška, která se také podílí na vývoji osobnosti Filípka. Rodiče ho vozí do speciální školy. Kde je rád mezi dětmi. Nejen, že se učí v rámci svých možností dle zdravotního stavu, ale nacvičují zde i krásné besídky pro rodiče. Oblíbený má i benecykl, který je velkou pomůckou pro jeho pohodu venku. Může celá rodina na výlet.

Je to jen pár slov, která malinko řeknou o Filípkovi jaký je. Slovem nelze vyjádřit, co všechno rodiče a babička obětovali, aby byl šťastný a spokojený. Mají můj veliký obdiv a poklonu za to co dělají. Není to jednoduché pro ně ani pro brášku, babičku a ani pro Filípka.