Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměříž jako malovaná

26.03.2019

Kroměříž jako malovaná – tak se jmenují nové omalovánky, které vydala kroměřížská radnice. Tato tiskovina patří dlouhodobě k nejoblíbenějším zábavným činnostem dětí a není divu, že je také častým tématem propagačních materiálů. Kroměříž se v tomto případě vydala cestou svého vlastního a co do výtvarného zpracování originálního pojetí, které nabízí zábavu a odpočinek nejen dětem, ale i dospělým.


„V omalovánkách najdete 12 originálních obrázků malebné Kroměříže a dvanáct s nimi souvisejících veršovaných textů. Obrázky přitom nevytvořil počítačový program, jak už to dnes bývá zvykem, ale skutečný malíř. A bez zajímavosti není ani fakt, že texty a obrázky nám nedodala zaplacená agentura, ale jejich autory jsou zaměstnanci radnice,“ prozradil starosta Jaroslav Němec.

Formát A4 a samotné provedení se přitom neomezují jen na dětské uživatele. „V době, kdy i dospělí v hojném počtu hledají odreagování v antistresových omalovánkách, nabízíme i v naší tiskovině způsob jisté relaxace. Po vymalování předlohy pastelkami či jinými barvami lze totiž získat pěkný suvenýr z Kroměříže. A pokud si některý z listů lidé zarámují, získají originální obraz trvale připomínající Kroměříž,“ doplnil vedoucí odboru kultury cestovního ruchu Pavel Zrna.

Omalovánky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru v Kroměříži za 39 korun.