Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tématem letošního majálesu v Kroměříži bude cesta kolem světa

22.03.2019


Majáles, jehož tradici obnovili studenti a žáci středních škol a učilišť v Kroměříži v roce 2016, se bude konat v pátek 26. dubna. Tématem letošního čtvrtého ročníku bude cesta kolem světa. „Na přehlídku se přihlásilo osm kroměřížských středních škol. Zájem studentů nás moc těší a jsme zvědaví, co návštěvníkům majálesu předvedou,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Akci pořádá radniční odbor školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s řediteli středních škol a Domem kultury. „Prvotní místo setkání studentů bude na Hanáckém náměstí, odkud v 10:30 vyrazí průvod ulicemi města na Velké náměstí, kde každá ze škol předvede svůj program a poté bude zvolen král majálesu,“ popsala Yveta Žilinská z odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

V případě nepříznivého počasí se program i volba krále uskuteční v prostorách kulturního domu. „Hodnotit studenty a vybírat krále majálesu bude porota složená ze zástupců středních škol, které si zvolí sami studenti,“ dodala Žilinská. V čele s novým králem se pak účastníci akce odpoledne přesunou do hudebního klubu Slady, kde bude od 15:00 program pokračovat koncerty regionálních a studentských kapel.